Show masných plemen

Na veletrhu Země živitelka 2022 proběhla Jihočeská beef show, ve které proběhly šampionáty plemen aberdeen angus a limousin. jihočeská limousin show se konala v sobotu 28. 8. 2022. Zúčastnila se ho nejlepší zvířata 13 chovatelů a předvedeno bylo na 70 zvířat.

Zvířata byla rozdělena do kategorií telat, ročních až dvouletých jalovic, jalovic ve věku 25–36 měsíců, prvotelek a krav na druhém teleti, krav na třetím a dalším teleti, plemenných býků letos registrovaných, plemenných býk do tří a nad tři roky věku. Závěr programu patřil programu patřilo chovatelským skupinám. Těch se mohli zúčastnit chovatelé s minimálním počtem tří zvířat alespoň ve dvou věkových kategoriích.

Rozhodčím limousinské show byl francouzský judge KevinSage.

 

Šampiónkou mezi telaty bez rozdílu pohlaví se stala Absolutní šampionkou plemene limousin a zároveň národní vítězkou mladších krav francouzský rozhodčí Kevin Sage na 4. Jihočeské limousin show vybral krávu na druhém teleti Rézi ze Svaté Kateřiny z chovu Adolfa Loose.

Nejlepší mezi mladšími jalovicemi byla Gazela Agrochyt z chovu Agrochyt s. r. o., Mohelno. První starší jalovicí byla Daninka z Kaliště PP, kterou přivezli chovatelé z Agrochytu s. r. o., Mohelno

Šampiónkou mezi prvotelkami a kravami na 2. teleti se stala Ramička ze Svaté Kateřiny chovu Adolfa Loose.

Nejlepší starší krávou byla Amelie z Todně P z chovu Martina Farky z Todně.

V kategorii mladých plemenných býků zvítězil Horáček ze Svaté Kateřiny chovu Adolfa Loose.

První ze dvou starších býků byl Golem z Todně PP z chovu Martina Fraky. Nejlepším starším býkem se stal importovaný francouzská býk NIikon V z chovu Adolfa Loose.

 

Absolutní šampiónkou plemene se stala Ramička ze Svaté Kateřiny z chovu pana Adolfa Loose a rezervním šampiónem pak Francii narozený plemenný býk Nikon V ze stejného chovu.

Soutěž chovatelských skupin ze šesti přihlášených vyhrála pětičlenná skupina z chovu Adolfa Loose. Druhé místo získala skupina Martina Farky a bronz dostala chovatelská skupina Petra Šindlera z Částkovic.

Součástí odpoledního sobotního programu byla ž limousinská aukce. Na ní se zájemcům představilo dvanáct zvířat, tři jalovice a plemenní býci. Nejdráže se prodal býk Nepal P (ZIL 608) importovaný z Francie z chovu Martina Fraky z Todně za cenu 152 000 Kč.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down