17.02.2016 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Silný a stabilní partner zemědělců

Stájové technologie pro více než 150 tisíc krav či 40 tisíc prasnic, téměř 400 dojíren, více než 60 bioplynových stanic s celkovou produkcí kolem 40 MW či každý rok přes 500 projektů týkajících se širokého spektra nabízených produktů a služeb. Takovou bilancí se může pochlubit akciová společnost Farmtec, která si v těchto dnech připomíná dvacáté výročí založení. Již v roce 1996 si dala společnost do vínku poskytovat komplexní služby v oblasti investic do zemědělství, především v živočišné výrobě. Počínaje projektováním, přes dodávky technologií a montáž včetně zajištění financování a konče poradenstvím a servisem. A to se jí stále daří.

„Veškeré naše úsilí směřuje k tomu, abychom byli pro zemědělce silným a stabilním partnerem a pro své zaměstnance důvěryhodným a motivujícím zaměstnavatelem,“ řekl týdeníku Zemědělec Ing. Bohumil Belada, generální ředitel a předseda představenstva akciové společnosti Farmtec.

Společnost Farmtec založilo v roce 1996 patnáct pracovníků a hned na jejím začátku stály tři základní produkty: Stáje pro skot, Dojicí technika a Stáje pro prasata. A jak šel čas, další produkty přibývaly. Na hospodářská zvířata zcela logicky navazovalo Technologické vybavení jímek, prim hrála nejen  jejich výstavba, ale i zařízení na míchání, čerpání a separaci kejdy, stejně jako řízení celého kejdového hospodářství. Protože společnost působila i na Slovensku, dalším zajímavým produktem se staly stáje pro ovce a kozy včetně specifických dojíren. Netrvalo dlouho a v nabídce jistebnické společnosti se objevil další produkt, a to Stáje pro drůbež. K výraznému zlomu pak došlo v roce 2006. „Po vstupu České republiky do Evropské unie vyvstal závazek na obnovitelné zdroje energie, který je správný, ač je u nás v poslední době devalvovaný fotovoltaikou,“ vzpomíná ředitel Belada. „Protože bioplynové stanice navazovaly na živočišnou výrobu a my jsme měli k tomuto oboru velmi blízko, bylo pro nás přirozené, že Farmtec vstoupil i do tohoto segmentu. Celkem jsme postavili 63 bioplynových stanic. A aby byl výčet produktů společnosti Farmtec kompletní, je třeba připomenout obor využití tepla, který navazoval na bioplynové stanice, k okrajovým produktům pak patří posklizňové linky včetně čištění a sušení a v poslední době i chemie.“

Rozsáhlou reportáž naleznete v Zemědělci č. 7.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down