21.05.2012 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Školení poradců v živočišné výrobě

Ústav zemědělské ekonomiky a informací uspořádal v polovině května ve spolupráci s Výzkumným ústavem v Uhříněvsi lektorský den s tématem uplatnění výsledků výzkumu z oblasti živočišné výroby v praxi jak povinnou vzdělávací akci pro privátní poradce.

 

Přednášky byl zaměřeny na welfare v chovu hospodářských zvířat.

Doc. RNDr. Marek Špinka, CSc. (VÚŽV, v. v. i.) přednášel o hodnocení welfare skotu a prasat podle systému Welfare quality.

O posouzení ustájení dojnic a managementu chovu z pohledu jejich kulhavosti hovořila Ing. Radka Šárová, Ph.D. (VÚŽV, v. v. i.).

RNDr. Gudrun Illmannová, CSc. a Ing. Helena Chaloupková, Ph.D. z VÚŽV, v. v. i., se zaměřily na welfare březích a kojících prasnic. Vliv ustájení nosnic na kvalitu vajec byl tématem prezentace Ing. Michaela Englmaierové, Ph.D. (VÚŽV, v. v. i. a ČZU v Praze).

Welfare koní, způsoby ustájení a péči o ně se přednášela Ing. Jitka Bartošová, Ph.D.(VÚŽV, v. v. i.).

Další blok přednášek byl věnován výživě dojnic a prasat. O výživě dojnic v období stání na sucho a uplatnění netradičních krmiv a doplňků mluvili Ing. Václav Kudrna, CSc. a Ing. Jana Čermáková. (VÚŽV, v. v. i.)

Ing. Eva Václavková, Ph.D. vysvětlila vliv výživy na kvalita vepřového masa z hlediska obsahu n-6 a n-3 masných kyselin. Jak snížit výrobní náklady v chovu prasat shrnul ve své prezentaci Ing. Milan Koucký, CSc. (oba VÚŽV, v. v. i.)

V závěrečné přednášce o aktuální otázky zemědělského poradenství FAS uvedl Ing. Josef Kořínek z UZEI, odd. poradenství možnosti, jak získat přehled o výzkumných projektech NAZV.

Odpoledne se účastníci kursu přesunuli do účelového hospodářství VÚŽV, v. v. i., na farmu Netluky. Tady se seznámili s ustájením a krmením jednotlivých kategorií skotu.

Více si přečtete v týdeníku Zemědělec.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down