10.02.2021 | 11:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ocenění Animal Welfare Award předáno

V rámci EuroTier digital bylo dnes předáno ocenění za welfare zvířat pro rok 2021. Jeho držitelem se stala německá firma Futuro Farming se svým produktem Calf Monitoring System.

Jedná se o efektivní individuální způsob sledování zdravotního stavu telat. S jeho použitím chovatel detekuje možné onemocnění telat o několik dní dříve, než se objeví klinicky znatelné příznaky. Dá se využít už u jednodenních telat.

Patentovaný senzor umístěný v individuálním boxu zaznamenává chování zvířat po 24 denně a sedm dní v týdnu. Přesný, energeticky úsporný a neinvazivní infračervený senzor odesílá data na server, kde je algoritmus vyhodnocuje a identifikuje telata náchylná k onemocnění. Tyto informace se odesílají chovateli prostřednictvím aplikace do telefonu nebo na jiné mobilní zařízení v reálném čase. Telata se tak mohou léčit co nejdříve, což přispívá k jejich welfare.

Ocenění Animal Welfare Award komentoval i prezident Federálního sdružení praktických lékařů Dr. Siegfried Moder: “Technické inovace často podporují zdraví zvířat, a tím i dobré životní podmínky zvířat, mnohdy rychleji než nová legislativa. Cenou Animal Welfare Award poskytujeme průmyslovému odvětví cílené pobídky k vývoji produktů vhodných pro dobré životní podmínky zvířat,“ uvedl.

„Zemědělství zaměřené na budoucnost potřebuje prostor pro inovace. Naše inovační soutěž na EuroTier nabízí pro to tu správnou platformu. Vítěz ceny Animal Welfare Award 2021 je přesvědčivým důkazem, “zdůraznil prezident DLG Hubertus Paetow, který připomněl důležitost technických inovací pro chov hospodářských zvířat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down