18.06.2024 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Smíšené vyhlídky pro trh výroby krmných směsí v EU

Ekonomické, regulatorní a environmentální faktory ovlivňují smíšený výhled výroby krmných směsí v EU, přičemž v jednotlivých odvětvích živočišné výroby dochází k různým trendům.

Na základě údajů shromážděných FEFAC se očekává, že průmyslová výroba krmných směsí v EU27 letos klesne o 0,3 % ve srovnání s rokem 2023 na 147 milionů tun.

Produkce pro jednotlivá odvětví

  • Produkce krmiv pro drůbež by měla vzrůst o očekávaných 1,6 %, protože země jako Francie, Španělsko, Itálie a Portugalsko se zotavují z ničivých epidemií ptačí chřipky v posledních několika letech. Stále však přetrvávají obavy ohledně dováženého drůbežího masa a posun od ekologické produkce ke standardní konvenční produkci může ovlivnit celkovou dynamiku trhu.
  • Očekává se, že odvětví krmiv pro skot zůstane relativně stabilní, s mírným růstem nebo snížením v závislosti na regionálních podmínkách. Irsko očekává mírný růst v důsledku opožděné pastevní sezóny, zatímco Nizozemsko očekává další pokles v odvětví mléka a hovězího masa o přibližně 5 %, což je způsobeno přetrvávajícími regulatorními a environmentálními problémy.
  • Odvětví krmiv pro prasata se bude potýkat s přetrvávajícími problémy s předpokládaným poklesem o 1–2 %, a to v důsledku ekonomických problémů a problémů s chorobami (africký mor prasat). Situace však není konzistentní v celé EU, přičemž Irsko a Polsko zaznamenají mírný nárůst (+3 %, +2,7 %) v počtech prasat. Jiné země, jako je Německo, Belgie a Nizozemsko, čelí neustálému politickému tlaku ze strany národních vlád, aby snížily emise zemědělských podniků nebo počet zvířat, což vše vede k vysoké míře nejistoty ohledně výhledu tohoto odvětví.Zdroj: AllAboutFeed 6/2024

    Ing. Josef Svoboda, CSc.

    Více přinese časopis Krmivářství 4/2024.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down