26.05.2020 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

SPACE 2020 se ruší

Z důvodu pandemie covid-19 a z ní vyplývající krize, se nebude SPACE 2020, který byl původně naplánován na 15.–18. září v Rennes ve Francii, letos konat. Vzhledem k nejisté situaci věří organizátoři veletrhu, že šlo o důležité rozhodnutí.

Vzhledem k možné kontrole šíření pandemie covid-19 až do září  by  bylo nemožné vyhovět všem zdravotním požadavkům při vysokém očekávaném  počtu návštěvníků a vystavovatelů. Bylo by extrémně obtížné zvládnout lékařské prohlídky a dodržovat vzdálenosti mezi lidmi. Každý rok se na výstavišti v Rennes shromáždí více než 1400 vystavovatelů a třetina z nich z jiných zemí (než je Francie) a více než 100 000 návštěvníků včetně minimálně 14 000 ze 120 jiných zemí. Tato výstava přitom běžně doplňuje místní ekonomiku o 91 miliónů eur (98,9 miliónu dolarů).

Protože je jisté, že mezinárodní účastníci veletrhu nebudou moci přijet i z důvodu celosvětové omezení dopravy, organizátoři cítili, že je nutné se vyhnout i finančním problémům, které by způsobilo konání výstavy v omezeném formátu.

Navíc požadavky na bezpečnost potravin a růst zájmu o domácí zemědělství také znamení vyhnout se všem možným rizikům.

Organizátoři veletrhu SPACE  se těší na své návštěvníky příští rok v termínu  14.–17. září 2021 na výstavišti v Rennes ve Franci.*

 

Podle tiskové zprávy SPACE

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down