28.04.2010 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Specializace na fytogenní aditiva

Firma Delacon Biotechnik je zaměřena na využití fytogenních krmných aditiv, specifických přípravků pro jednotlivé druhy a kategorie hospodářských zvířat. Jednou z novinek, kterou firma prezentovala na brněnském veletrhu Techagro, je Fresta Gel. Jde o speciální krmivo, vyvinuté pro období odstavu selat. Obsahuje sušená vejce, laktózu, tepelně upravené obiloviny, přírodní zchutňovadlo a vyváženou směs minerálních látek a vitamínů.

Produkt hydratuje selata už od prvního napití, selata jej ochotně přijímají. Fresta Gel zajistí i dostatečný příjem krmiva během odstavu, a tedy i optimální rozvoj trávicího traktu..

V době odstavu trpí selata stresem, který snižuje příjem krmiva, musí si zvyknout na změnu prostředí i jiné krmivo. Fresta Gel se zkrmuje selatům několik dní před odstavem a po odstavu, selata tak získávají dostatečný přísun živin i vody. Fresta Gel se krmí sajícím selatům dva dny před odstavem a selatům po odstavu dva až pět dní v závislosti na časnosti odstavu a hmotnosti selat.

Pro monogastry firma také nabízí přípravky C4 v tekuté i sypké formě, a to C4 Monobutyrin 25 a C4 Monobutyrin Hydro 30. Přípravky C4 jsou proti nežádoucí adsorbci ve voleti, ve žláznatém a svalnatém žaludku chráněny chemickou vazbou, na kterou nemá vliv pH. Tato vazba je rozštěpena až lipázou v tenkém střevě a kyselina máselná je pak aktivní.

Jde o esterifikovanou formu kyseliny máselné, monoglycerol máselný, který má v produktech C4 zásadní antibakteriální účinek. Při využití v krmení drůbeže, podobně jako prasat, má účinek proti patogenním bakteriím, ale podporuje růst pozitivní mikroflóry. Přímo vyživuje enterocyty, střevní sliznice má pak vyšší klky a hlubší krypty a dochází k lepšímu využití krmiva. C4 Monobutyrin 25 se sypký přimíchává do krmných směsí pro prasata a drůbež, C4 Monobutyrin Hydro 30 je tekutý a přidává se do napájecí vody nebo nástřikem do krmených směsí pro monogastry.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down