21.12.2022 | 05:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Splněný sen o vlastní mlékárně

Na ekofarmě v obci Nelepeč (ASZ Brno) si mladá farmářka Veronika Kropáčková splnila ke svým třicetinám sen o vlastní mlékárně. Tím započala další etapu hospodaření na jedné z vůbec prvních ekofarem u nás, kterou před třiceti lety založil v obci Nelepeč na Tišnovsku její dědeček Rudolf. Šetrné hospodaření na 80 hektarech půdy, chov třicítky dojnic, výroba pestré škály mléčných výrobků a jejich prodej jak přímo na farmě, tak i v okolních obchodech, ale rovněž neustálé zvelebování statku po předcích. To je pracovní a také životní náplň Veroniky, jejích rodičů, dědečka a mladšího bratra, kteří díky svému obdivuhodnému přístupu získali brzy spoustu stálých zákazníků, ale i ocenění v soutěžích podporujících kvalitní regionální potraviny.

To vše vyústilo ve čtvrté místo v soutěži Farma roku 2022, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství ČR. V polovině prosince se v pražském Divadle ABC konalo vyhlášení již 20. ročníku této prestižní soutěže.

Od roku 2002 bylo oceněno celkem 100 hospodářství členů této stavovské organizace a dvacet z nich zvítězilo. Letošní slavnostní vyhlášení se uskutečnilo za přítomnosti sedláků z celé republiky a také řady významných hostů v čele s předsedou Senátu PSP ČR Milošem Vystrčilem a ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou.  

Pět nominovaných farem určila odborná hodnotitelská komise podle pěti kritérií – celkového vzhledu farmy, organizace práce, ekonomických výsledků, zamýšleného rozvoje a zapojení rodiny do chodu farmy.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down