27.08.2014 | 01:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Spojení poctivé práce a nadšení

Navštívit mléčnou Farmu Struhy v části obce Vlastec stejného jména nedaleko Písku, kde se hospodaření v režimu ekologického zemědělství věnují manželé Kojetínovi se svými dvěma syny, znamená zůstat stát v němém úžasu. Nad tím, jak se dvěma lidem ve středním věku, kteří sice mají zemědělské vzdělání, ale téměř dvacet let se věnovali úplně jiným oborům, splnil sen o farmaření. A také nad tím, jak je dobře, že nadšení ve spojení s poctivou prací zkrátka nemůže prohrát.

Říká se, že nic v životě není náhoda. Jistě tomu tak bylo i v případě manželů Kojetínových, kteří se v roce 2009 definitivně rozhodli změnit svůj život, opustit dosud vykonávané profese a začít hospodařit. Zrovna v té době byla na prodej zemědělská usedlost ve Struhách a její tehdejší majitel byl natolik vstřícný a trpělivý, že jim vyšel vstříc i se splátkovým kalendářem.
Původní představa chovu masného skotu vzala za své ve chvíli, kdy manželé zjistili, že farma je uzpůsobena k chovu mléčného skotu, a to jak ustájením, tak dojírnou, kterou je třeba pouze uvést do provozu. Vše se podařilo, a tak v době, kdy výkupní cena mléka byla 5,50 Kč/l a mnoho chovatelů mléčný skot rušilo, Kojetínovi s ním začínali. Nutno podotknout, že již více než rok se cena drží na dvojnásobku.*

Více si přečtete v srpnovém čísle Farmáře.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down