12.04.2012 | 05:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stále je co zlepšovat

(jed) – Na mezinárodním veletrhu Animal Vetex 2012 se úspěšně prezentovala také firma Česká PIC, s. r. o. Úvodem je třeba zmínit, že dceřiná společnost celosvětově působící plemenářské organizace Pig Improvement Company (PIC) zabývající se šlechtěním prasat byla založena v roce 1997. Zákazníkům v České republice nabízený plemenný materiál pochází z domácí produkce. Za tímto účelem plemenářská společnost se sídlem v Brně udržuje ve vlastním produkčním nukleovém chovu a na farmách smluvních partnerů pět populací základních linií (dvě otcovské, tři mateřské), které jsou prostřednictvím dovozu spermatu úzce napojeny na genetický nukleový chov v Kanadě.
Vyprodukovaná plemenná zvířata končí nejen v domácích chovech, ale i na farmách v Itálii, Chorvatsku, Maďarsku, Bulharsku, Litvě, Polsku, Rumunsku, Rusku, Slovensku, Ukrajině, Belgii a Bělorusku. Vedle zvířat Česká PIC vyváží také inseminační dávky, konkrétně pak do Rakouska, Německa, Itálie, Maďarska, Rumunska nebo Chorvatska.
O krátký komentář k účasti na dvanáctému ročníku brněnských veletrhů jsme požádali jednatel společnosti Česká PIC, s. r. o. Ing. Pavla Mezeru.
„Uplynulé dny na brněnském výstavišti nám umožnily mnoho zajímavých setkání s českými chovateli prasat. V současné době mezi nimi převládá opatrný optimus nad budoucím vývojem českého trhu. Většina z nich si je však dobře vědoma tlaku ze strany evropské i světové konkurence a proto neustále hledá cesty jak snížit výrobní náklady a zlepšit tržní kvalitu svých produktů. Přesně podle zásady PIC - "never stop improving" (nikdy se nepřestat zlepšovat). Příkladem takového zlepšení může být farma Plánice akciové společnosti Lubská zemědělská, jejíž zástupci na našem stánku v pavilónu A2 převzali ocenění za nejlepší užitkovost základního stáda prasnic v rámci srovnání mezi uživateli databází PICtraq a Pigtales v roce 2011.“

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down