28.04.2009 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Start české dostihové sezóny

První dubnovou neděli odstartovala dostihová sezóna mítinkem na pražském závodišti ve Velké Chuchli. Jak informoval ředitel závodiště Petr Drahoš, připravili v Chuchli pro závodníky i návštěvníky několik vylepšení. Jedním z nich je vyšší motivace také pro začínající jezdce. První dostih seriálu O pohár Pražské energetiky se ve Velké Chuchli poběží 3. května a ocenění nejlepších jezdců-žáků proběhne po závěrečném dostihu seriálu 1. listopadu 2009.

Dalším kladem chuchelského závodiště je zlepšení kvality ustájení. Investicí ve výši 2 800 000 Kč vybudoval pořadatel pražských dostihů v jižní části dostihového závodiště 28 nových zděných ustajovacích boxů. „Nesmí se zapomínat ani na zvýšení bezpečnosti na dráze,“ uvedl Petr Drahoš. Posledních 400 metrů staré bezpečnostní bariéry je podle jeho slov nyní nahrazeno novou s mezinárodní certifikací. Pro zlepšení kvality ošetření v případě úrazu je připraveno nasazení plně vybavených vozů rychlé záchranné služby při všech dostihových dnech. Za přispění Jockey Clubu ČR byl také pořízen nový kamerový systém – tři profesionální kamery, které společně s provozem nového pracoviště režie budou zaručovat kompatibilitu s televizním vysíláním včetně vysokého rozlišení. Zároveň funguje ve zkušebním provozu cílová kamera, která nabízí pohled na finiš dostihu shora.
Milovníci dostihového sportu mají možnost navštívit i ostatní česká závodiště, kromě 21 mítinků pořádaných v Chuchli nabízí letošní sezóna deset dnů na závodišti v Pardubicích, osm dnů na závodišti v Mostě a šest dnů na závodišti v Karlových Varech.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down