25.04.2012 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Starter pro selata a doping pro dojnice

Dvěma novinkami se v pavilónu A2 prezentovala výživářská firma Schaumann ČR, s. r. o., která na českém trhu působí od roku 1994. Jednou z nich byla kompletní granulovaná krmná směs pro selata s obchodním názvem Piggy Wean. Podle firemních propozic deklarovaný bezpečný odstav a jistý odchov selat s vysokým potenciálem užitkovosti je postavený na zkrmování vysoce hodnotných mléčných kompo¬nentů a lehce stravitelných zdrojích bílkovin. Přídavkem amino¬kyselin zastoupené lyzinem, methioninem, treoninem a tryptofanem se docílí snížení obsahu dusíkatých látek v krmné dávce, čímž se předchází po¬ruchám trávení. Zdraví a růst selat podporuje také obsažená speciální směs organických kyselin, dále vyvážené zastoupení minerálních látek, stopových prvků a vitaminů.

„Naše novinka v podobě starteru pro selata je bez dodatečné medikace, tzn. že neobsahuje zinek, ani jiná tzv. léčiva. Uvedená kompletní krmná směs, která svým složením a vlastnostmi minimalizuje zdravotní rizika v podobě průjmů je určena pro kategorii selat od narození až dva týdny po odstavu,“ prozradil prokurista firmy Ing. Dušan Kořínek, Ph.D.
V pořadí druhou novinkou, kterou zmiňovaná výživářská firma přihlásila do soutěže Grand Prix o nejlepší exponát výstavy Techagro byl tekutý energetický doplněk Tirsana 1312.
Základ tekutých doplňkových krmiv řady Tirsana tvoří kombinace glycerinu
a propylenglykolu. V dopingu pro dojnice obsažené glukoplastické látky pozitivně ovlivňují látkovou výměnu, zvyšují hladinu krevního cukru, pomáhají předcházet štěpení vlastních tukových zásob.
Tirsana produkty, které podporují dojnice v tranzitním období lze dávkovat přímo na objemné nebo jadrné krmivo stejně, jako do směsné krmné dávky nebo napájecí vody.
„Tirsana 1312 je nejmladší z této skupiny produktů. Unikátní tekutý doplněk je určený pro dojnice v kritickém období po otelení zhruba do 100 dnů laktace, kdy dochází k největšímu energetickému deficitu. V doplňku obsažené glukoplastické substance a vitamín B12 mají preventivní účinek proti těžkým případům ketóz, současně zvyšují příjem krmiva, stabilizují látkovou výměnu a zabezpečují rychlou regeneraci po otelení. Přípravek se podává dojnicím ručně jako nápoj a je to originál,“ zdůraznil Ing. Kořínek.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down