28.12.2020 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Stříbro z letošního EuroTieru

Vyhlášení nejlepších exponátů prestižního veletrhu EuroTier proběhlo letos pouze on-line. Celkem se přihlásilo osmdesát inovací rozdělených do čtrnácti skupin podle zaměření. Většina produktů byla přihlášena do skupiny Vybavení a technologie, Ustájení prasat a krmné technologie a Digitální řešení managementu chovu a jakost potravin. Nejvíce medailí byla uděleno v sekci Ustájení skotu a krmné technologie. Celkem komise rozdala jednu zlatou a sedm stříbrných medailí.

Jednu ze stříbrných medailí získal produkt Brix-TS Sensor od společnosti Holm & Laue GmbH & Co. KG.

Odchov telat je jednou z nejcitlivějších oblastí chovu dojeného skotu. Dobré životní podmínky i krmné potřeby telat splňují automatické krmné systémy, v nichž se může využívat buď mléčná náhražka nebo nativní mléko, případně kombinace obojího.

Při změně šarže mléčné náhražky může dojít ke změně koncentrace finálního produktu. Proto je potřeba stálá kontrola těchto systémů, případně ruční úprava parametrů, aby nedošlo ke kolísání kvality mléčné směsi. V praxi se tento postup občas nedodržuje, proto společnost Holm & Laue vyvinula senzor Brix-TS. Jedná se o elektronický refraktometrický senzor, který je integrován do směšovací nádrže krmného automatu, kde nepřetržitě měří a sleduje obsah sušiny v čerstvě namíchané směsi. V případě odchylek systém automaticky upraví koncentraci. Pokud je použito nativní mléko, lze zajistit stálou koncentraci sušiny ve výsledném nápoji také přidáním sušeného mléka, je-li to nutné.

Se senzorem Brix-TS uvádí společnost Holm & Laue na trh technické řešení, které zaručí konzistentní krmení telat.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down