Stroje pomáhají podestýlat i krmit

STS Olbramovice s. r. o., se zaměřuje na výrobu malosériových zemědělských strojů především pro potřeby krmení a ošetřování skotu.

Jedním z nových výrobků, jimiž se prezentovali na veletrhu Techagro, je první krmný a nastýlací návěs s rozdružovacími válci vpředu i vzadu Kamzík Double. Vůz má vpředu metací kolo pro nastýlání až do 15 m, vzadu je sklopný příčný dopravník pro krmení či stlaní. Rozdružovací válce jsou umístěny jak vpředu za turbínovým kolem, tak vzadu před příčným dopravníkem. Takto zkonstruovaný návěs umožní uživatelům jak nastýlat a krmit pomocí turbínového vykládání až do vzdálenosti 13–15 m, tak do žlabů, či krmných chodeb do 1 m od návěsu, nastýlání do postýlek pomocí příčného dopravníku, tak i chodby za návěs při sklopeném příčném dopravníku.

Nově vznikly i větší varianty obou typů Rometů, a sice Romet L a Romet Pas L, návěsy na nakládání a rozdružování balíků sena, slámy a senáže, a to pro balíky jak hranaté tak kulaté.

ROMET Pas má místo metacího ústrojí příčný pásový dopravník, kterým dávkuje krmivo či stelivo do vzdálenosti asi jednoho od vozu na pravou nebo levou stranu.

Firma vystavovala také přepravník slámy Dozan, návěs určený na přepravu slámy od stohu či skladu do stájí.

V expozici firmy jsme viděli novou zadní hydraulickou lopatu ZLH pro montáž do zadního tříbodového závěsu traktoru. Slouží k nakládání, přepravě a sklápění sypkých i kusových materiálů. Protože má odnímatelné kyvné čelo, může se využít jako nízkoobjemový přívěs.

Další informace v časopisu Náš chov 5/14 a týdeníku Zemědělec.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down