04.05.2019 | 01:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Synonymum pro pojem rodinná farma

Stříbrnou příčku v soutěži Asociace soukromého zemědělství ČR Farma roku 2018 vybojoval statek rodiny Hatlákových z Meziboří na Žďársku. Výsledky tohoto klání byly vyhlášeny na konci loňského roku v rámci slavnostního večera v pražském Divadle ABC.

Zcela jednoznačným synonymem pro pojem rodinná farma je hospodářství manželů Vlastimila a Jitky Hatlákových na hranicích Vysočiny a Jihomoravského kraje, ve vísce Meziboří. Společnými silami tu při výchově svých šesti dětí vybudovali z původní usedlosti moderní prosperující statek s jedním z nejkvalitnějších chovů masného skotu plemene charolais u nás. Není divu, že čas na svatební cestu si po společně strávených 22 letech našli až v loňském roce. Kam zamířili? Na výstavu svých oblíbených „charolaček“ do Maďarska!

Jejich děti – Vlastík (21), Ondra (20), Vítek (18), Jituška (15), Anička (13) a Štěpánka (3) jsou již sedmou generací tohoto rodu, která na mezibořském statku přikládá své ruce k dílu.

Než přišla kolektivizace, sedlačili tu prarodiče současného hospodáře, a to na 19 hektarech orné půdy a třech ha lesa. O restituce žádal jejich syn Josef, jehož velkým pomocníkem se mimo manželky hned zkraje stal právě Vlastimil. Kromě hospodaření se v tu dobu rozhodl i pro studium na tehdejší Vysoké škole zemědělské v Brně, kterou úspěšně dokončil v roce 1998. Rodina se nejprve věnovala klasicky chovu několika mléčných krav v původní stáji a rostlinné výrobě na necelých 50 hektarech okolních pozemků.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down