Techagro 2024 nejen pro mechanizátory

Brněnské zemědělské a lesnické veletrhy letos přivítaly za pět dní téměř 65 tisíc návštěvníků. V neděli přijeli hlavně Brňané s dětmi a ve všední dny spíše zemědělští odborníci. Veletrh Techagro se konal po šestileté přestávce. Představil to nejlepší a nejmodernější z tec niky a technologií v zemědělství. Přestože veletrhy SILVA REGINA a BIOMASA se konaly v roce 2022, mezinárodní veletrh zemědělské techniky TECHAGRO se naposledy konal v roce 2018. Letos trojlístek veletrhů obsadil téměř celé čtyři pavilony na brněnském výstavišti a také přilehlé volné plochy. Celkem se představilo 430 vystavovatelů, a to i čtvrtina zahraničních (Maďarsko, Rakousko a Ukrajina).

Na veletrhu byla zastoupena zemědělská, lesní i komunální technika. Premiéru měl projekt Chytrá farma o precizním zemědělství. Odborný doprovodný program přinesl také 33. sněm Agrární komory ČR. Ta později uspořádala konferenci Klimatická změna a zemědělství.

Ceny Grand Prix pro inovativní technologie

 V rámci veletrhu Techagro získali ocenění vystavovatelé P & L, spol. s r. o. (aplikátor Terrier pro likvidaci hrabošů), Agri MZS s. r. o. (samojízdný postřikovač Dino III), VNT electronics s. r. o. (chytrý LTE zdroj pro elektrický ohradník fencee energy Duo Cellular EDC150), Synoro, s. r. o. (autonomní robot s elektrickým pohonem Slope elper pro vinice a ovocné sady), Dvořák – svahové sekačky s. r. o. (profesionální autonomní žací stroj Spider Autonomous 2.0), maďarská firma Proofminder Services Kft. (SW řešení Proofminder pro detekci jednotlivých rostlin), rakouská firma Austro Diesel Gmb (traktor Massey Ferguson MF 9S.425) a Ullmanna s. r. o. (robotická plečka Newman).

Techagro i pro „živočicháře“

Návštěvníci nemuseli prohlížet jen techniku, ale mohli se podívat (a mnoho z nich také pohladit a vyfotit) na ukázku plemen skotu, ovcí a koz. Převažovala sice masná plemena (krávy s telaty, býci), například aberdeen angus, plavý akvitánský, limousin,wagyu, piemontské, charolais, bazadaise, ale k vidění byly také telata jersey, brown swiss i normandské a holštýnské krávy a jalovice. V sekci u ovcí koz byly k vidění kozy burské i mohérová, ovce merinolandschaf či suffolk. Nebyla to sice příliš rozsáhlá sbírka zvířat, ale na veletrh zemědělské techniky to stačilo a bylo tam stále živo a malí i velcí se snažili zvířata pohladit a vždycky určitě vyfotit.

Také zemědělské a výživářské firmy

Navštívili jsme také firmy, které své portfolio nebo alespoň jeho část věnují živočišné výrobě. Byli jsme v expozici firmy Farmy.cz., která se zabývá prodejem půdy a zemědělských nemovitostí. Jsou poradenská a realitní společnost, od roku 2004 se specializují na prodej zemědělských farem, půdy a nemovitostí a cílem jsou profesionální služby so ledem na zájmy klienta, vlastníka.

Dceřiná pobočka společnosti WOLF Systembau G.m.b. v Scharnsteinu v Rakousku je WOLF SYSTEM spol. s r.o., firma, kterou jsme navštívili. V oblasti zemědělských staveb staví stáje pro různé kategorie skotu, skot, prasata, i drůbež a koně, haly pro skladování obilí i mechanizace i jezdecké haly. Do jejich staveb patří také nádrže na kejdu i nádrže pro bioplynové stanice.

Firma Olmix Group se věnuje dvěma oblastem, a péči o rostliny a péči o zvířata. Pro rostliny vyvinuly kapalné i granulované biostimulátory, jako hnojivo nebo pro vitální funkci půdy. V oblasti péče o zvířata se věnují stájové hygieně, vyvinuli vyvažovače mykotoxinů, posilovače imunity zvířat, zlepšení konverze krmiv a věnují se i welfare trávení (řešení neonatálních průjmů a zlepšení trávení zejména u selat).

Firma Alweco s. r. o. se především zaměřuje na kovovýrobu pro oblast zemědělství. Pro všechny oblasti nabízí dodávky technologií, ale i zpracování návrhů ustájení a dodávky včetně montáže. Nabízí konstrukce pro ustájení skotu, ovcí, prasat a koní. Dodávají plotové díly, naháněcí uličky, krmelce, pastvinové brány, o radní rámy, spojovací díly, ploty, brány a branky, střechy s plachtou, panely, sloupky, boudy, boxy s výdřevou a další díly. V Senetářově vyrábí kovové stájová a pastvinová zařízení pro skot, ovce a koně. Své výrobky také vyvážejí do Rakouska, Německa, Norska, Švýcarska, Dánska i Kanady.* 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down