17.10.2019 | 01:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technologie krmení pro moderní chov selat

Moderní technologie chovu prasat proměnila farmy po celém civilizovaném světě. Dnešní zemědělci využívají na farmách moderní technologii ve svůj prospěch. Cílem je zlepšení zemědělské praxe s dopadem jak pro pracovníky, tak pro zvířata.

Automatizované procesy v chovu hospodářských zvířat by měly a mohou poskytovat lepší péči o zvířata. Výsledkem je zvýšení produkce, efektivity a ziskovosti farmy. Ti, kteří přijímají moderní technologie chovu prasat, poskytují nejlepší možné prostředí pro chov, krmení, ustájení a péči o prasata ve všech fázích jejich života. Také možná v první řadě často řeší problematickou ekonomiku tohoto odvětví, které, aby bylo rentabilní, je tlačeno do stále většího zvyšování produkce za současného tlaku na snížení nákladů na jednotku produkce.
Při pohledu do blízké budoucnosti lze očekávat trendy směrem k integrovaným technologiím, které mohou dohlížet na hospodářská zvířata, automatizovat řízení výživy podle růstové křivky (dokonce i podle aktuální hmotnosti při automatickém vážení), ale i vyhodnocovat podmínky prostředí pro prasata tak, aby se jim dařilo co nejlépe. Není pochyb o tom, že zájem spotřebitelů o dobré životní podmínky zvířat se zvyšuje po celém světě. Zlepšení dobrých životních podmínek zvířat je jistě správnou cestou a v mnoha případech i krokem k lepším ekonomickým výsledkům chovu. Technologicky vyspělá farma je produktivní a má ziskový chov. Finanční přínos použití nových technologií je prvořadým úkolem. Nové řídicí systémy chovu pomáhají zemědělcům řídit jejich provoz efektivněji, a tím zvyšují rentabilitu produkce prasat. Automatizovaná řešení nabízejí úspory snížením nákladů v takových oblastech, jako je energie, krmení nebo prevence nemocí. Jen takové technologie, které mohou účinně kombinovat produkci s dobrými životními podmínkami zvířat, umožňují, aby chov mohl dále existovat.
Více se dočtete v článku Ing. Miroslava Rozkota (VÚŽV, v. v. i., Praha- -Uhříněves, oddělení chovu prasat v Kostelci nad Orlicí), který najdete v listopadovém čísle časopisu Náš chov.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down