04.08.2009 | 08:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Technologie pro živočišnou výrobu

Jednou z firem, které vystavovaly na Národní výstavě hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně, je moravská společnost Lukrom Zlín, a. s. Své produkty prezentovalo Středisko mechanizace živočišní výroby se sídlem v Hulíně.

Středisko mechanizace živočišné výroby Hulín zajišťuje kompletní dodávky staveb a stájových technologií včetně dojení a zpracování kejdy. Zajišťuje dodávku a servis dojíren, chlazení, fixačních a lehacích boxů a matrací, shrnovacích lopat, žlabových zábran, napájecích žlabů,ventilačních systémů a ostatních zařízení.

Firma měla svůj stánek umístěny na volné ploše poblíž pavilonu A. Na místě byly vystaveny součásti řízení procesu dojení, jako je průtokoměr mléka Afikim, řídicí jednotka průtokoměru mléka Afiflo 2000 i její zjednodušená verze Afi-Lite. Návštěvníci stánku firmy se mohli také seznámit s real time analýzou mléka systému AfiLab.

Před stánkem společnosti byla vystavena ukázka hydraulické shrnovací lopaty na čistění hnojných chodeb. Lopata se pohybuje pomocí mechanismu sedla a drážkované tyče profilu U. Firma prezentovala také pryžovou matraci do lehacího boxu pro dojnice. Tyto matrace tvoří mřížku a po umístění na podlahu boxu se mohou vyplnit pískem, slámou nebo separátem. Podle zástupců firmy jsou spolehlivé, s dlouhou životností a zabraňují otokům, strnulosti kloubů a poranění zvířat při pohybu.

Součástí prezentace firmy bylo také zajištění dojení a chlazení mléka v pavilonu F v sekci , kde se konal Šampionát holštýnského skotu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down