10.03.2014 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Těšíte se do Lysé?

Letos oslaví populární prodejní výstava Zemědělec kulaté čtyřicáté výročí. Součástí výstavy bude i 14. ročník floristické soutěže studentů zahradnických škol a odborných učilišť Polabský motýl 2014. Společně s výstavou Zemědělec proběhne 15. ročník veletrhu Jaro s koňmi 2014.

Jako každoročně se ve dnech 19. až 23. března představí více než sto padesát vystavovatelů se širokým sortimentem jarních květin, různého osiva a sadby a zemědělských a zahradnických pomůcek. V prodeji budou také okrasné i ovocné dřeviny, růže, cibuloviny, balkonové rostliny, jahodníky a trvalky.

Proběhne také slavnostní vyhlášení výsledků soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje.

Návštěvníci uvidí více než 30 koní většiny plemen chovaných v České republice. Na ruce, ale i pod sedlem či v zápřeži se představí starokladrubští bělouši i vraníci, fríští koně, koně Kinského a další teplokrevná a chladnokrevná plemena, poníci i miniaturní koně.  K vidění budou vozatajské ukázky, westernová show, drezura, ukázky parkurového skákání a další.

V hale A si budete moci zakoupit jezdeckých potřeby, krmivo, výživu pro koně, upomínkové předměty s koňskou  tematikou, obrazy koní a další, co ke koním patří.  K dispozici budou odborní prodejci jezdeckých potřeb, krmiv a dalšího sortimentu nezbytného pro chov koní.

V nové hale C bude probíhat Jezdecký festival, který během pěti dnů výstavy představí téměř všechny jezdecké disciplíny.

Pořadatelé Jezdeckého festivalu očekávají díky propojení s jarní výstavou Zemědělec návštěvnost kolem 40 tisíc diváků.

Během pěti dnů budou moci diváci sledovat jezdecké závody ve čtyřech disciplínách, v nichž se jezdí i halové světové poháry. Jedná se o skoky, drezuru, spřežení a voltiž.

Představí se i zbývající disciplíny ČJF – všestrannost, reining a vytrvalost. Taková akce u nás dosud nemá obdobu!

Jezdci budou soutěžit v disciplínách, ve kterých získávali body již v jiných závodech během roku.

 

Jump and Drive Winter Tour čeká na finálovou Lysou

Všechna předfinálová kola seriálu Jump and Drive Winter Tour již proběhla. Jezdci sbírali body za nejlepší umístění v šesti kategoriích. Poslední šanci k zisku dalších bodů a případnému posunu v žebříčku mají v Lysé nad Labem.

Při Jezdeckém festivalu v Lysé nad Labem ve dnech 19.–23. března postupně vyvrcholí skoky i spřežení. U skokových jezdců si dosud  pro body dojela nejlepší dvacítka, u jezdců spřežení se jednalo vždy o deset soutěžících. V obou disciplínách je jeden jezdec, který dokázal výrazně zasáhnout hned do dvou kategorií.

Nejlepší parkurová jezdkyně je Denisa Vegrichtová. Je v čele nejen žebříčku základní túry (ZL), ale nasbírala nejvíce bodů i v malé túře (L). Dalším nejlepším ve skocích je Miloslav Příhoda, který je na první pozici mezi jezdci velké túry (S). Má také náskok šesti bodů na druhou Andreu Halíkovou. S ní se o pozici dělí Alexander Baraldi. Jezdci na dalších místech mají již citelnější bodové odstupy.

Jezdci budou sbírat body v Lysé ve dnech 19. a 20. března.

Soutěže spřežení měly jasně oddělené kategorie, a to jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží. Pořadím zamíchala poslední kolo ve Slatiňanech, po němž se změnila jména vedoucích jezdců ve všech kategoriích. V jednospřeží si průběžné vedení zajistil Pavel Drbohlav, jehož náskok na druhou Markétu Jelínkovou činí pět bodů.

Na první pozici v dvojspřeží je před závody v Lysé nad Labem Petr Vlašic. Výsledky jsou však v této kategorii velmi těsné a pouze jeden bod ztrácí druhý Libor Kurka. Další soutěžící mají znatelnější bodový odstup. Petr Vlašic se může pyšnit i prvním místem mezi čtyřspřežími. Během tří kol získal sedmibodový náskok na Jiřího Nesvačila staršího. Třetí je Pavel Hybler.

 

Jezdci a koně zkoušeli povrch na Jezdecký festival

Týden před zahájením Jezdeckého festivalu v Lysé nad Labem se v hale „C“, sešlo několik jezdců a koní, aby vyzkoušeli, jak je povrch připraven.

Jezdci i další přítomní se shodli na tom, že povrch je připraven velmi kvalitně, pouze ho bude ještě potřeba více prokropit vodou a důkladně válcovat, na čemž ihned po testovacím tréninku pořadatelé začali opět pilně pracovat.

Do příští středy tak zajisté bude vše perfektně připraveno a účastníci závodů, v jejichž rámci proběhne 36 soutěží ve čtyřech disciplínách, se mají na co těšit, podobně jako návštěvníci festivalu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down