30.01.2019 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Testy potvrdily praktické přednosti

Společnost U + M Servis Třeboň zastupuje od roku 2016 na českém trhu krmnou techniku BvL. U stejnojmenných krmných vozů oceňují chovatelé skotu nejen jejich užitné vlastnosti vycházející z řady výjimečných technických prvků, ale především správnou strukturu namíchané krmné dávky. Ta je základním předpokladem optimální hodnoty pH v bachoru, většího příjmu krmiva, jeho lepšího využití, a tím i vysoké užitkovosti.

Zapomenout nelze ani na spolehlivost, dlouhou životnost a automatický přenos dat do traktoru nebo kanceláře zootechnika. Tato charakteristika platí jak pro tažené modely, tak i samojízdné stroje, které by měly přijít na český trh už v letošním roce. V nabídce společnosti U + M Servis jsou samojízdné jednošnekové krmné vozy V-Mix Drive Maximus Plus s objemem míchací vany 11, 13, 15 a 17 m3, ale i výkonné dvoušnekové krmné vozy o objemu 17, 19, 21 a 24 m3.

Na model V-Mix Drive Maximus Plus 21-2S s míchacím zásobníkem o objemu 21 m3 a dvěma vertikálními šneky byla koncem minulého roku zveřejněna v německém nezávislém časopisu Profi zajímavá recenze. Při odebírání krmiva používá firma BvL již více než deset let takzvaný strukturovaný válec. Objemné krmivo se ze silážní stěny neodřezává pomocí nožů, jako je tomu u konkurenčních strojů, ale pomocí válce s maximálně 400 ot/min a vysokým točivým momentem se pouze odtrhává. Šnekovitý válec osazený kalenými a našroubovanými prsty obdobnými jako u rozmetadel chlévské mrvy je poháněn z obou stran dvěma hydromotory. Závity šneku společně s přídavnou lopatkou dopravují krmivo ke střednímu dopravníku širokému 60 cm. Vlastní válec je široký 2 m a výška odebírání dosahuje 5,5 metru. Při testu fungovalo odebírání kukuřice a sypkých komponentů bezchybně. Také odebírání velmi suché travní siláže (53 % sušiny) nebyl žádný problém.*

Celý článek naleznete v Zemědělci č. 6.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down