11.04.2022 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tisíce švédských nosnic utraceno po vypuknutí epidemie

Hejno 40 117 nosnic ve švédském Kristianstadu bylo nedávno utraceno po vypuknutí viru newcastleské choroby. Zpráva na internetových stránkách Světové organizace pro zdraví zvířat (OIE) uvádí, že koncem března hejno vykazovalo známky snížené produkce vajec a přítomnost „abnormálních“ vajec. Nebyl však zaznamenán žádný nárůst úhynů.

Vzorky ptáků byly testovány Národním veterinárním ústavem, který potvrdil přítomnost newcastleské choroby.

Podle zprávy OIE byl virus potvrzen u 60 z těchto slepic. Všechny slepice v hejnu byly utraceny a prostory byly dezinfikovány. OIE také uvedla, že živočišné produkty z majetku byly zničeny a všechna jatečně upravená těla, vedlejší produkty a odpad byly řádně zlikvidovány.

Příčina infekce je v současné době uvedena jako neznámá nebo neprůkazná.

Kolem infikované farmy bylo zřízeno ochranné pásmo tři kilometry a 10 kilometrů pásmo dozoru a uplatňují se všechna omezení a další nezbytná opatření podle nařízení Komise v pravomoci Evropské unie, uvedla OIE.

Zpráva popsala tento incident jako opakování eradikované nemoci. Naposledy mělo Švédsko hlášené ohnisko viru newcastleské choroby v říjnu 2021.

Zpráva WATT Poultry International Top Companies nejmenovala žádné švédské společnosti mezi 25 největšími producenty vajec na světě ani šest největších producentů vajec v Evropě.

Poultry World

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down