Tři kroky pro každodenní zelenou praxi

Známá environmentalistka Heather Whiteová hovořila publiku konference Alltech ONE 2022 o tom, jak určit svou roli v klimatickém hnutí a vytvořit alespoň jednu každodenní praxi udržitelnosti, která bude bavit.

Whiteová, která je známou environmentalistkou více než 20 let během své hlavní prezentace na konferenci Alltech ONE se rozhodla vysvětlit dopad klimatické krize na duševní zdraví a vytvořit příležitost pro více lidí, aby se v hnutí viděli. „Klimatická krize je největší výzvou naší doby,“ řekla Whiteová. „Každý je potřebný a každý je vítán. Ale většina lidí neví, kde začít.“ Whiteová popsala tři kroky, které můžete podniknout právě teď a přispět ke klimatickému hnutí.

Krok 1: Přemýšlejte nad rámec svého věku a poslouchejte

Whiteteová tvrdí, že je důležité myslet na lidi, kteří pro vás vytvořili příležitost – někoho, kdo už tu možná není, ale kdo změnil směr vašeho života. Naši předkové se záměrně snažili vytvořit pro nás lepší odkaz a my se můžeme stát dobrými předky i pro další generaci.  Nyní si představte, že je rok 2050. Za co by vám teenager v roce 2050 poděkoval?

Krok 2: Najděte svou jedinečnou roli

Po dvou desetiletích práce na ochraně životního prostředí a národním neziskovém vedení, ze kterého může čerpat, napsala Whiteová knihu s názvem „Jedna zelená věc: Objevte svou skrytou sílu, která pomůže zachránit planetu“. V této knize vytvořila Service Superpower Profile Assessment, který je podobný osobnostnímu testu, který si můžete zdarma udělat. Po absolvování hodnocení se ocitnete mezi následujícími sedmi typy podle toho, který z nich nejlépe vyhovuje vaší osobnosti a talentu:

Dobrodruh miluje pobyt venku. Podstupují riziko. Milují, když se ocitnou ostatní lidi mimo svou komfortní zónu.

Maják je o sociální spravedlnosti. Jsou to vizionáři, kteří vidí, co je možné.

Influencer je o spojování lidí.

Filantrop věnuje svůj čas a zdroje a spojuje ostatní lidi s věcmi, na kterých jim záleží.

Mudrc se zaměřuje na duchovní spojení s přírodou a morální důvody pro jednání jménem budoucí generace.

Jiskra zažehne hnutí a je vždy připravena fandit přátelům a rodině.

Wonk – podivín miluje vědu, politiku, data a grafy. Může převést složitou technologii do řešení, kterým lidé mohou porozumět a shromáždit se kolem nich.

„Smyslem těchto sedmi typů osobností je myšlenka, že nemusíte dělat všechno,“ ujistila Whiteová publikum na konferenci ONE.

Krok 3: Aplikujte každodenní praxi pro udržitelnost

Začněte tím, že vytvoříte 21denní plán plný aktivit, které chcete dělat, které jsou zábavné pro vás a dobré pro planetu. Pokud potřebujete motivaci, zamyslete se nad tím, jak se chcete ukázat lidem, které milujete. Pokud všichni každý den uděláme jednu zelenou věc, můžeme vytvořit hybnou sílu pro změnu reality.

Whiteová řekla na rozloučenou: „Jaký bude váš odkaz? Společně můžeme vytvořit Planetu hojnosti (Planet of Plenty).“

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down