13.06.2018 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Týden inovativní produkce v Utrechtu

Ve dnech 18. až 22. června bude nizozemský Utrecht epicentrem setkání inovátorů, investorů a podnikatelů v zemědělství a potravinářském průmyslu z celého světa. Bude se zde konat první mezinárodní týden inovativní potravinářské produkce – International Week for Smart Food Production. Zahrne sérii výstav, konferencí, prezentací a představení inovativních projektů a technologií, které odpovídají na globální výzvu, jak prostřednitvím trvale udržitelného rozvoje zabezpečit dostatek zdravých potravin pro stále rostoucí světovou populaci.

V rámci této unikátní akce se konají na jednom místě mezinárodní veletrhy, jako je VIV Europe (živočišná produkce a její zpracování), GFIA Europe (Global Forum for Innovations in Agriculture – Světové fórum pro inovace v zemědělství) nebo Halal Expo Europe – veletrh zabývající se produkcí potravin pro arabský svět.

Součástí je i doprovodný program zahrnující technologické exkurze i neformální setkávání – to vše za podpory institucí, jako je Evropská asociace zemědělské techniky (European Agricultural Machinery Industry Association), Univerzita ve Wageningenu, společnost Invest in Holland, Global Data for Agriculture and Nutrition Initiative nebo Enterprise Europe Network.

GFIA Europe, které se koná v Utrechtu již podruhé, představí stovky inovativních projektů. Letos se zaměří především na pěstování v halách a ve městech, hydroponii, zavlažování, zdraví hospodářských zvířat a pěstování obilnin. „Některé inovativní projekty zde budou představeny vůbec poprvé,“ sdělila Nicola Davison, ředitelka výstav v GFIA.

VIV Europe s více než 600 vystavovateli pokryje všechny oblasti živočišné výroby od drůbežářství po chov prasat a produkci mléka. V roce 2018 má VIV Europe nosné téma Sharing Data – Better Poultry (Sdílením dat k lepší kvalitě drůbežářství).

Organizaci celého týdne zaštiťuje společnost Proagrica, nakladatelství zemědělských periodik a organizátor zemědělských výstav, jejíž ředitel Roel Leferink uvedl: „Uvítali jsme iniciativu VIV Europe a GFIA prezentovat se dohromady a těšíme se na tuto jedinečnou příležitost, kdy se v jednom týdnu potkají zástupci napříč sektory s experty z univerzit a výzkumných ústavů společně s politiky, aby diskutovali o politice, strategii a řešeních pro zemědělství a potravinářství budoucnosti.*

Veletrh konaný v době světového šampionátu ve fotbale nezapomíná ani na fotbalové fanoušky. Ve výstavních prostorách budou umístěny velkoplošné panely, které budou přenášet nejdůležitější utkání šampionátu.

 

Jitka Prokopičová

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down