21.06.2024 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Typová Nikol zabodovala v Košeticích!

Ani příznivci strakatého skotu nepřišli na přehlídce v Košeticích zkrátka. V kruhu se předvedly straky na první až třetí laktaci. Hodnotiteli Pavlu Královi se nejvíce zalíbila Nikol, kterou přivezli z podniku PROAGRO Radešínská Svratka. Podle jeho slov je perfektní v těle...

Přehlídky se zúčastnilo devět strakatých plemenic.

Vítězka Nikol
Vítězka Nikol

Titul šampionky si odvezli do podniku PROAGRO Radešínská Svratka, a. s., za krávu Nikol (812838/961) na druhé laktaci, která pochází z kombinace Sisyphus x Limpopo. Typová plemenice s pevnou horní linií, ukázkovým vemenem i osvalením si podle Ing. Krále titul plně zasloužila.

Cenu za nejlepší vemeno obdržela prvotelka Holly (905621/931) z podniku Kooprodukt, a. s., po otci Mercedes a otci matky Huberus. „Její mléčná žláza je kapacitní, s dobře rozmístěnými a ideálně dlouhými struky a perfektním upnutím,“ pochválil ji Pavel Král. Holly se ve své kategorii umístila jako druhá.

Další ocenění

Mezi krávami na první laktaci zabodovala i její stájová kolegyně Molly (905574/931) z kombinace Semtex x Paganini, která hodnotitele zaujala především dobře vyjádřeným kombinovaným užitkovým typem.

Nejlepší vemeno v podání Holly
Nejlepší vemeno v podání Holly

Pomyslný bronz v kategorii prvotelek si odvezli do Výrobně-obchodního družstva Zdislavice za plemenici číslo 614159/921 po otci Virginia a otci matky Mocca. Kráva většího tělesného rámce uchvátila sudího prostorem středotrupí.

Mezi staršími krávami vyhrála zmiňovaná Nikol z Radešínské Svratky, za ní skončila její polosestra Sabina (812715/961) ze stejného podniku, také na druhé laktaci.

Třetí příčka patřila opět Zdislavicím za plemenici č. 468512/921 z kombinace What Else x Jumper.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down