02.07.2009 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Úspěch České republiky v zahraničí

V květnu tohoto roku se uskutečnilo valné shromáždění Mezinárodního výboru pro kontrolu užitkovosti (ICAR) a workshop v chorvatském Poreči. Jedním z bodů byla i certifikace kvality služeb členských organizací ICAR.

Pro hodnocení úrovně služeb a produktů nabízených členskými organizacemi byl vytvořen systém certifikace a hodnocení jejich aktivit nezávislými auditory. Ti jsou špičkovými odborníky v oblastech kontroly užitkovosti, identifikace a odhadu plemenných hodnot.

Kvalita služeb

Toto nezávislé hodnocení dává záruku kvality poskytovaných služeb a respektování mezinárodních standardů a je celosvětově respektováno. V Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., provedli audit v roce 2009 Frank Armitage z Velké Británie, Pierre-Louis Gastinel a Jacques Delacroix z Francie, kteří vypracovali závěrečnou zprávu a posudek. Tyto dokumenty schválil řídící výbor ICAR. Prestižní certifikát kvality ICAR pro oblast identifikace, kontroly užitkovosti a odhadu plemenných hodnot pro dojený skot byl udělen Českomoravské společnosti chovatelů, a. s., na valném shromáždění zástupců jednotlivých členských organizací ICAR v květnu tohoto roku v Poreči. Akreditace ICAR pro ověřování původu a DNA analýzy byla získána již v roce 2007.

Třetí na světě

Českomoravská společnost chovatelů, a. s., je teprve třetí organizací na světě, po nizozemské společnosti NRS a izraelské společnosti ICBA, která získala certifikát kvality ICAR za všechny nejdůležitější oblasti pro dojený skot (identifikaci, kontrolu užitkovosti a pro odhad plemenných hodnot) a první zemí střední a východní Evropy.
ICAR má v současné době osmdesát členských organizací z celého světa, ze všech kontinentů. Českomoravská společnost chovatelů, a. s., byla na valném shromáždění ICAR vyhlášena jako organizace s nejkvalitněji vypracovanou dokumentací pro účely auditu ICAR. Přehled organizací, které získaly certifikát kvality, je uveden v tabulce.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down