07.05.2018 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V aukci padl další rekord

Žádané red zbarvení, vynikající přírůstek od narození (2000 g) stejně jako v testu (2375 g), hmotnost 767 kg v roce stáří, zajímavý původ, perfektní plemenné hodnoty a excelentní zevnějšek včetně bezchybných končetin. Všechny tyto charakteristiky patří jednomu jedinému býkovi plemene aberdeen angus Dělo Red z Pěčína. Ten koncem dubna na výběrech na OPB Cunkov získal 90 bodů za exteriér, přičemž za užitkový typ získal maximální známku 10 bodů. V odpolední dražbě, která trvala téměř půl hodiny, se z vyvolávací ceny 149 tisíc korun jeho konečná cena vyšplhala na neuvěřitelných 400 000 Kč. Za 210 000 Kč pak byl prodán další red angus z chovu Lepšových - Dalas Red z Pěčína.

Dlouho se na první příčce nejdražších býků držel černě zbarvený anguský plemeník Tuscon, který byl vydražen v dubnu 2011 za 231 000 Kč. Překonal ho až v únoru 2016 další angus Asterix Red Topangus, za kterého kupec zaplatil 235 000 Kč. Tomu však rekord vydržel jen do dubna téhož roku, během kterého se historické tabulky opakovaně přepisovaly. Dva roky patřila zlatá pozice dalšímu angusovi Boxer Red z Pěčína, který byl prodán za rovných čtvrt miliónu korun. Nejnovější rekord má však hodnotu ještě o sto padesát tisíc korun vyšší.

Na prvních sedmi místech nejdražších býků jsou pouze býci plemene aberdeen angus, teprve na osmé příčce je limousin následovaný býky plemene charolais a masný simentál.*

 

Více si přečtete na webu Českého svazu chovatelů masného skotu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down