19.02.2016 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V hlavní roli drcení a mačkání

Společnost ROmill byla založena již v roce 1991 a vzhledem k své letité úspěšnosti nejen na českém, ale i zahraničním trhu je její účast na veletrhu Agritechnica již tradicí. Na svém stánku prezentovala firma své klíčové produkty, jako je mobilní válcový drtič vlhkého zrna M2 Plus nebo mobilní válcový drtič vlhkého zrna s lisem CP1little a CP2.

Společnost ROmill se zabývá jednak vývojem, výrobou, prodejem a servisem zemědělské techniky a jednak vývojem výrobou prodejem a servisem průmyslových mikrovlnných zařízení. Divize zemědělské techniky je rozdělena ještě na krmivářské stroje a dopravní techniku.

Technologie pro výrobu a skladování krmiv
Na stánku byl prezentován mobilní mačkač M2. Stejně jako u všech drtičů-mačkačů ROmill i jeho charakteristickou výhodou je možnost měnit hrubost krmiva od velmi jemného, která je vhodná pro monogastry až po velmi hrubě namačkané zrno, což je ideální struktura krmiva pro přežvýkavce.
Zatímco u klasické technologie je nejdříve nutné sklizené zrno přepravit z pole na posklizňovou linku a zde nákladně sušit a dále uchovávat, u technologie sklizně vlhkého zrna je sklizený materiál přímo ze sklízecí mlátičky přesypán na poli do válcového drtiče, jenž vymlácené zrno zpracuje a zakonzervuje. Materiál je pak dále uskladněn při maximálním vytěsnění vzduchu buď do plastových vaků, nebo do silážních jam.
M2 je určen především pro podniky poskytující sklizňové služby a zpracovávají větší objemy krmiva. Pro drcení jsou použity dvě jednotky drtiče řady 1200. Drcení probíhá střihem působeným mezi dvěma válci, které se otáčejí rozdílnou obvodovou rychlostí. Délka válců je 1200 mm a po celé délce válců je zajištěna rovnoběžnost. Válce jsou vyrobeny ze speciálně tvrzeného materiálu a před poškozením tvrdými předměty jsou chráněny unikátním systémem odskoku.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down