09.04.2015 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V jednoduchosti je krása i úspěch

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě… Touto známou poučkou zhusta používanou jako hláška poté, co se jakákoliv věc značně zkomplikuje, se naštěstí neřídí v podniku v Zahořanech na Domažlicku. Naopak, zdejší vedení preferuje maximální jednoduchost, ve které je podle něj krása, úspěch i síla.

ZKS AGRO ZAHOŘANY, s. r. o. hospodaří na Domažlicku na výměře 1700 hektarů zemědělské půdy, z níž připadá 1350 ha na půdu ornou, a 350 ha pokrývají trvalé travní porosty. V rostlinné výrobě se podnik zaměřuje na pěstování obilnin (pšenice 420 ha, ječmen 270 ha, oves 30 ha) a řepky (280 ha). Jako krmivová základna slouží silážní kukuřice na ploše 280 hektarů i vojtěška a jetel na výměře 70 ha a 350 ha trvalých travních porostů.

Z minulého režimu zůstalo podniku šest středisek, na kterých se provozuje živočišná výroba. V Sedlicích jsou chovány prasnice (170 prasnic) a v Bělohradě je výkrm prasat (800 kusů), celkem chovají bezmála 2000 kusů. Tuto komoditu si i přes její výkyvy podle slov jednatele podniku Ing. Ladislava Milforta stále drží. Měsíčně v Zahořanech vyprodukují zhruba 22 t vepřového masa.

Více si přečtete v Zemědělci v regionu pro Plzeňský kraj

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down