24.06.2013 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Mostě zvítězil valach

Vítězem 93. Českého Derby rádia Impuls se na mosteckém Hipodromu stal poprvé v historii valach, Mister Aviation ze stáje Monte Negro, která vyhrála nejprestižnější klasickou zkoušku již podruhé. Slovenský žokej Ján Havlík se v Českém derby, po triumfech v rakouském a slovenském, prosadil poprvé. Nový trenérský rekord v počtu vítězství vytvořil František Holčák, který odsedlával vítěze Derby již posedmé.
Na tiskové konferenci, která Derby předcházela, nebyl vítěz rozhodně označen za favorita.
Jako favorit 93. Českého derby Rádia Impuls (Gd-3, 2400 m, 2,5 mil. Kč, 3l.) nakonec odskakoval druhý zástupce modro-bílých barev Always on Sunday (3,5:1), za něj uzavřené sázky posunuly Bathyrhona (4:1) a původní první šance Mister Westminster byl na třetí příčce startovní nabídky (5:1). Kompaktnímu poli udali tempo Rabbit Motivman a chtivý Bathyrhon, jehož žokej Lukášek měl sice jiné ordre, ale kůň chtěl dopředu stůj co stůj.
V cílové rovince přešel do vedení Mister Aviation, výborně takticky vedený ve druhém sledu u bariéry, ale ze středu pole se k drtivému finiši rozběhl vítěz Velké jarní ceny Holdingu Rabbit CZ Talar (GM Electronic, ž. Chaloupka) a sto metrů před cílem vypadal jako vítěz. Mister Aviation však dokázal znovu zrychlit a v dramatickém duelu, po tuhém boji o hlavu zvítězil. Bylo to přitom první vítězství jeho kariéry! Dvě a půl délky zpět se k překvapivé třetí příčce posunul outsider a jediný zástupce domácího chovu na startu Taggerton (MPL Racing CZ, ž. Línek), délku za ním finišovala pro čtvrtý honorář nejlepší z kvarteta klisen v poli a loňská juniorská šampiónka Beryaska (Hřebčín Křenek, ž. Foret), na páté příčce vytrval Rabbit Motivman (Rabbit Trhový Štěpánov, ž. Verner). Dotace za šesté a sedmé místo si je� �tě připsala dvojice Ley Percy (Ekols Skalica ČR, ž. Korečková) a Always on Sunday (Monte Negro, ž. Zatloukal), takže trenéři Luka a František Holčák měli všechny své startující svěřence (tři, resp. dva) na dotovaných místech. Vítěz dosáhl solidního času 2:31,97, jímž zaostal o 1,47 sekundy za rekordem mostecké dráhy.

http://youtu.be/1pGDe_861CY

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down