06.04.2021 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Německu plánují daň na welfare

Naplňování plánované transformace živočišné výroby v Německu by se mělo nově realizovat podle finanční strategie podporující ekologické projekty, které jsou příznivější a přátelštější ke zvířatům. Vládě to navrhla Německá spolková rada při svém posledním zasedání, opírá se své žádosti o závěry takzvané Borchertovy komise.

Součástí návrhu spolkové rady je zavedení daně ze živočišných produktů, která by měla pokrývat náklady na opatření nutná ke zlepšení životní pohody zvířat. Tento krok však současně předpokládá zavedení povinné státní klasifikace potravin vyrobených ze živočišných produktů podle úrovně welfare, v němž se zvířata chovají. Takové nastavení by znamenalo, že veškeré finanční nároky by v konečném důsledku pokryli spotřebitelé.
Borchertova komise představila návrhy možných změn živočišné výroby, včetně způsobů jejich financování již před rokem. V jejím plánu se mimo jiné také uvádí, že náklady na transformaci živočišné výroby v Německu by se do roku 2050 mohly vyšplhat až na třicet miliard euro, přičemž většinový podíl (přibližně 90 %) z tohoto objemu by měla pokrýt právě daň na živočišné produkty.
Zdroj: Pig333.com*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down