V Německu, po Evropě a po světě

Lídr na německém trhu Masterrrind moderní plemenářská společnost, která spojuji čtyři úspěšné kooperativní organizace s velkou tradicí: RPN (Rinderproduktion Niedersachsen), SRV Sächsischen Rinderzuchtverband), WEU (Weser-Ems Unio) a ZEH (Zuchtrindererzeugergemeinschaft Hannover). Je to společnost zabývající se chovem skotu, marketingem skotu a umělou inseminací.

Společnost má centrálu ve Verdenu a oblastními centra v Meissen a Bad Zwischenahn, a tak pomáhá více než 8500 farmářům s přibližně 619 700 krav holštýnského plemene a téměř 11000 krav různých plemen masného skotu. Na členských farmách se ročně provádí zhruba 800 000 prvních inseminací. Každý rok se prodává téměř tři miliony dávek spermatu všech plemen, z nichž je přibližně jeden milion vyvážen do více než 50 zemí světa. Masterrinnd je německým lídrem v prodeji chovného a užitkového skotu. Při více než 50 aukcích a nákupech na farmách se ročně prodá přibližně 160 000 zvířat, z nichž více než 35 000 holštýnských zvířat se vyváží do zemí EU, Ruska, Afriky.

 Začíná nová dekáda

Únor je jeden z nejdůležitějších měsíců, a to pokud jde o události týkající se chovu skotu genomiky a masných plemen.

Ve dnech 26. až 27. února se uskuteční 47. Schau der Besten, die auction a Open Young Breeders Competition. V úvodu akce proběhne mezinárodní soutěž mladých chovatelů. Mladí chovatelé mají jen dva dny na to, aby se seznámili se svými zvířaty a předvedli je: Těšíme se na 25 vysoce motivovaných účastníků z Německa, Švédska, Irska, Anglie, Nizozemska, Polska, Litvy a Itálie.

Pro aukci byla z ohromného počtu registrací vybrána nejlepší zvířata. V únoru to bude 17 prvotřídních, otelených jalovic, 14 zvířat s vysokým genomickým indexem a dalších 13 telat.
Prodává se také jedno z nejlepších ch červených homozygotních zvířat bez rohů na světě s indexem 165 RZG.

41. dny masného skotu ve Verdenu představí více než 160 býků (angus, blond d´Aquitaine, fleckvieh, piemontese, galloway, hereford, waleská černá, salers, charolais, limousin). Akce se připravovala s chovateli více než rok a vybrala se nejlepší zvířata pro aukci. Chovatelé l nabízí svým zákazníkům plemenné býky s atraktivním rodokmenem, s velmi dobrým výkonem a výbornou konformací s pozoruhodným spektrem genetiky bez rohů.

Ve dnech 19. a 20. února 2020 se koná 29. aukce saských býků. Budou se prodávat býci plemen angus, blond d' Aquitaine, charolais, fleckvieh-simmental a limousina dá se čekat skvělá dražba. Padesát předběžně vybraných býků vytváří zajímavou a kvalitní skupinu pro chovatele krav bez tržní produkce mléka. Od téměř dvouletých býků, které lze ihned použít do chovu, až po slibné býky s velmi dobrými chovnými hodnotami a zajímavými rodokmeny, a vynikajícím exteriérem mají tu zvláštnost, že letos jsou všichni chovaní býci geneticky bez rohů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down