15.09.2013 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Rennes padaly veletržní rekordy

V polovině září se ve francouzském Rennes uskutečnil již 27. ročník mezinárodního zemědělského veletrhu SPACE. Tento ročník byl rekordní z pohledu počtu návštěvníků, kterých na výstaviště zavítalo více než 114, 5 tisíce, což je o šest procent více než v uplynulém roce. Z tophoto počtu bylo bezmála 12 300 zahraničních hostů, celkem ze 110 zemí světa. Zároveň se navýšila i výstavní plocha, která letos činila 67 tisíc metrů čtverečních.
Letošní ročník byl věnován dlouhodobému prezidentovi veletrhu, Jean-Michelovi Lemetayerovi, který se ho již bohužel nedožil. „Měl by z našeho úspěchu radost,“ shrnula myšlenky celého organizačního týmu tisková mluvčí Anne-Marie Quemener.
Součástí oficiálního programu byla kromě zhruba 50 odborných konferencí a udílení cen Innov’SPACE také návštěva ministerského předsedy Jean-Marc Ayraulta, který ve svém proslovu ocenil důležitost agrárního sektoru a práci všech, kteří se na něm podílejí.
V rámcu agrosalónu se každoročně udělují ocenění Innov’SPACE. Jednotlivé produkty mohou získat jednu, dvě nebo tři hvězdičky. V letošním roce cenu získalo rekordních 63 produktů nejen z oblasti chovatelství hospodářských zvířat, ale také z problematiky obnovitelných zdrojů energie, která se na veletrhu stále více prosazuje.
Součástí veletrhu byly kromě rozmanitých expozic i přehlídky zvířat, především různých plemen skotu. Návštěvníci měli možnost v kotcích vidět také ovce, které se ale nepředváděly. Celkem se na výstavišti představilo zhruba 700 zvířat od čtyř stovek chovatelů.

Více informací si přečtete v Zemědělci
http://youtu.be/OCE8Lrj_v9c

http://youtu.be/cNH0HYqHx5s

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down