Večerní představení pro zahraniční hosty

Ve večerních hodinách prvního dne veletrhu si chovatelé a pořadatelé připravili přehlídku plemen ovcí, koní a masných plemen skotu, včetně nejnovějších úspěchů ve šlechtění intenzivních i extenzivních plemen. Přehlídky byly doprovázeny zasvěcenými výklady.

Nejprve se divákům představila plemena ovcí, a to jak intenzivní a i u nás dobře známá (charollais, texel, Ille de France, suffolk, Berrichon du Cher), ale také plemena ovcí extentzivních, rustikálních,  resp. plemena z oblasti Auvergne. Viděli jsme ovce bizet, rava, grivette, charmoise, hampshire, rouge de l´Quest, limousine, blanch du Massif i noire du Velay.

Dalším bodem programu byla ukázka plemen koní, zejména chladnokrevných, Představili se nám plemena comtois, ardennaise, percheron, či bretonne.

Masná plemena skotu reprezentovali charolais, limousine, blonde de Aquitaine, gasconne, bazadaise, aubrac, parthenaise, ferrandaise a samozřejmě hlavní plemeno letošního ročníku salernské.

Na závěr plemenáři býky, jejich inseminačních dávek, a to i sexovaných, se využívá u jednotlivých plemen a viděli jsme i potomstvo těchto býků.  

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down