25.04.2012 | 10:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vedle výživářských produktů i travní směsi

Ve výživářském pavilónu představila svůj bohatý sortiment i mezinárodně působící společnost De Heus. Zmiňovaná rodinná firma zaměřující se na výrobu kvalitních krmiv, premixů a koncentrátů pro zvířata má v České republice sídlo v Marefách u Bučovic, kde se současně nachází také podniková výrobna krmných směsí s roční produkcí 100 000 tun. Další její provozovnou u nás je závod v Běstovicích u Chocně, kde se vyrábějí zejména krmné směsi, premixy a minerální doplňky pro skot a koně.

Ve výčtu představených produktů byla nejen tradiční nabídka, ale i četné novinky. Jednou z nich byla doplňková krmná směs Maxi flush pro flushing prasnic a prasniček, která figurovala i na přihlašovacím protokolu do soutěže o cenu Grand Prix.
„Prezentovaný doplněk je určený pro vysoce produktivní prasnice, které po odstavu na porodně ztrácejí kondici a jsou v záporné energetické bilanci. Podáváním této směsi se dosahuje vyrovnání energetické disbalance prasnic po odstavu selat. Doplněk dále redukuje infekce vemene a dělohy a přispívá k celkovému zvýšení imunity organismu. Stimulace říje je rychlejší a kratší s intenzivnějším projevem, což se odráží ve vyšším počtu ovulovaných vajíček a následně i lepším zabřezávání prasnic i prasniček,“ uvedl marketingový manažer Ing. Pavel Jaroš.
Horkou novinkou uvedené jihomoravské výživářské firmy byly i dva typy granulované směsi pro holuby, reprezentující kompletní řadu krmiv pro zvířata v hobby chovech označenou Energys. V rámci hobby krmiv byla představena ještě granulovaná krmiva pro králíky, dále granulovaná, sypká a drcená směs pro drůbež (nosnice, brojlery, kachny, husy a krůty, včetně bažantů a pštrosů) a konečně granule pro skot, prasata, ovce, kozy a lesní zvěř.
„V rámci řady Energys v závodu v Běstovicích vyrábíme také doplňková krmiva pro koně. Jde o produkty vyráběné výhradně z rostlinných surovin, k nimž je nutné zkrmovat ještě objemná krmiva. Neobsahují oves a mohou sloužit jako jeho částečná nebo úplná náhrada. V nabídce máme šest různých kombinací – standard, relax, extra, pony, baby a enduro, které zohledňují jak specifické nároky na výživu hříbat nebo klisen, ale i u dostihových koní vystavených vysoké zátěži,“ dále doplnil Ing. Jaroš.
Skot je pak kategorií zvířat, které uvedená výživářská firma věnuje velkou pozornost. Propracované výživářské postupy zohledňují potřebu živin zvířat nejen v odchovu, ale i v produkci. „Pro efektivní odchov jalovic jsme vyvinuli unikátní systémové řešení Kaliber, program Prelacto je pro krávy v tranzitním období a speciální řada krmných směsí TMR Balance doporučujeme k vybalancování výživy na mléčných farmách,“ vypočítal marketingový manažer.
Kromě krmných směsí se firma De Heus v pavilónu A2 prezentovala také nabídkou travních a jetelotravních směsí. Jak nám manažer jihomoravské výživářské společnosti prozradil, nizozemskými odborníky speciálně vyšlechtěné odrůdy trav a jetelovin obsažené ve směsích jsou určené pro intenzivní využívání.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down