23.06.2021 | 04:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh ANIMAL TECH proběhne bez omezení, účast všech chovatelských svazů je potrzena

Společně s partnery a chovatelskými svazy organizátoři veletrhu intenzivně pracují na přípravách Mezinárodního veletrhu pro živočišnou výrobu ANIMAL TECH a Národní výstavy hospodářských zvířat včetně chovatelských přehlídek a šampionátů, které se uskuteční od 5. do 8. září 2021 na brněnském výstavišti.

S Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvem zdravotnictví ČR spolupracují na rozvolňovací strategii včetně veletrhů. Zásluhou narůstající imunity a ústupu pandemie počítá strategie rozvolňování s konáním veletrhů od července ve standardním režimu bez omezení, stejně jako v případě maloobchodu a nákupních center. Pro přípravu všech podzimních veletrhů je to dobrá zpráva.

 

„Byl bych velmi rád, aby Mezinárodní strojírenský veletrh proběhl začátkem listopadu v maximálně možném rozsahu. Podle aktuálního vývoje je solidní šance, aby se uskutečnil. Musíme firmám umožnit osobní setkávání,“ sdělil Karel Havlíček, místopředseda vlády, ministr průmyslu a obchodu Českému rozhlasu.

„Veletrh má daleko širší dopad a umožňuje v danou dobu potkat se s daleko větším množstvím klientů. Snažíme se dohodnout režimová opatření pro veletrhy obdobně jako pro kulturu, aby mohly být na podzim realizovány a aby se vystavovatelé a návštěvníci cítili dostatečně komfortně,“ uvedl dále Havlíček.

 

„Konání odborných veletrhů od září připravujeme ve standardním režimu. Nacházíme se ve zcela jiné situaci než před rokem, kdy vládla nejistota. Spolupracujeme s Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a hlavní hygieničkou na stanovení proveditelných podmínek pro konání veletrhů, kdyby se situace zhoršila. Pokud bude pokračovat pozitivní vývoj, počítáme s konáním veletrhů bez omezení,“ uvedl k přípravě veletrhů ve druhém pololetí generální ředitel Veletrhů Brno Jiří Kuliš.

Osobní kontakt je nenahraditelný

Na zemědělských veletrzích přerostlo setkávání návštěvníků a vystavovatelů obchodní rozměr a má téměř rodinnou atmosféru. Zájem o ANIMAL TECH a Národní výstavu hospodářských zvířat potvrzuje, že jak obchod, tak výměna zkušeností a předávání poznatků se bez osobních setkání nedají efektivně realizovat.

 

Doprovodný program proběhne podle scénáře minulých ročníků

Absence omezení umožní realizovat doprovodné programy stejně jako v minulých ročnících. Po jednání se Českým svazem chovatelů masného skotu, Svazem chovatelů holštýnského skotu, Svazem chovatelů českého strakatého skotu, Českým svazem chovatelů málopočetných dojených plemen, Svazem chovatelů normandského skotu, Svazem chovatelů ovcí a koz a Svazem chovatelů prasat se potvrdila realizace šampionátů a soutěžních přehlídek skotu, přehlídek prasat, ovcí a koz a chovatelských přehlídek koní. Proběhne také včelařská výstava a přehlídka regionálních potravin.*

Podle tiskové zprávy z 23. 6. 2021

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down