06.06.2022 | 03:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Veletrh Victam otevřel své brány

Dne 31.5. 2022 byl v Utrechtu zahájen veletrh Victam, na němž si dali dostaveníčko výrobci a zájemci o technologie spojené s výrobou krmiv. Veletrh má i českého zástupce. Firma Farmet a. s. prezentovala svůj výrobní program na zpracování sóji. K vidění byla též novinka od společnosti Van Aarsen granulátor Titan CU 1200, který v České republice zastupuje společnost CM servis CZ s. r. o.

Na veletrhu se představily další zajímavé technologie. K vidění byly například stroje výrobce Dinnissen proces technology nebo novinka v podobně válcového drtiče s individuálním pohonem od společnosti Kahl. Zástupci farem přemýšlejících o vlastní míchárně mohla zaujmout kompletní mobilní technologie od finské firmy JPT Industry.

Granulátor Titan CU 1200

Nový granulátor nemohl dostat příznačnější označení, než je Titan, syn samotného boha a bohyně. Má totiž několik unikátních vlastností, například vůbec největší granulační plochu.  Vysoká kapacita až 70 tun za hodinu z něho dělá mistra svého řemesla. Přesto je Titan CU 1200 na svůj výkon kompaktním strojem s nízko položeným těžištěm. Matrice, skrz kterou je materiál protlačován, má v průměru 1200 mm a je 400 mm široká. Rolny jsou dvě a mají průměr 580 mm. Pohon je řešen pomocí dvou motorů a výhodou je fakt, že rolny lze během celého procesu kdykoliv mechanicky nastavit.

Při konstrukci Titanu CU 1200 bylo dbáno na co možná nejsnadnější údržbu. Plusové body sbírá Titan například za snadný přístup do všech částí, nicméně esem v rukávu je integrované zdvihací zařízení poháněné motorem, díky němuž je výměna rolen rychlou a jednoduchou záležitostí.

Česká stopa

Společnost Farmet a. s. na svém stánku prezentovala technologii na zpracování olejnatých semen. Ve svém portfoliu nabízí kompletní technologii pro etruzi a lisování například sóji. Jde o propojení mechanického a termického zpracování s využitím rekuperace energií. Technologie nepoužívá žádné chemické řešení a je proto Hexane free technologií.

Prezentace na veletrhu Victam je pro Farmet a. s. důležitá, neboť jde o mezinárodní veletrh a divize zpracování olejnatých semen společnosti Farmet se z více než 90 % orientuje na export.*

Martina Karásková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down