16.10.2005 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vhodné klece pro nosnice

Tradiční tuzemský výrobce technologií pro drůbež, domažlické výrobní družstvo Kovobel, ve své expozici představil na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích hned několik novinek. V kategorii živočišné výroby šlo o obohacené klece pro nosnice a automatická snášková hnízda.

Automaticky ovládané obohacené klecové systémy typu SKN-O 30 – 60 se dodávají v sestavě od tří podlažních baterií až po šestibateriové. Jsou určeny do intenzivních chovů nosnic. Nově představovaná technologie odpovídá evropské legislativě, konkrétně směrnici rady č. 1999/74 EC, to znamená, že vyhovuje jak požadavkům na rozměr klecí, tak na jejich vybavenost. Jednotlivé klece, které mají délku 1200 mm, hloubku 630 mm a výšku u krmítka 535 mm, respektive 450 mm, pojmou vzadu maximální počet deset nosnic. Na každou nosnici tak připadá 756 cm2 využitelné podlahové plochy. Standardní vybavení klecí se skládá z hnízda, popeliště, hřadů a prostředků na obrušování drápů. Doprava krmných směsí je řešena dvěma způsoby, a to pomocí řetězového dopravníku, nebo vozíku.
Pro podlahové rozmnožovací chovy a produkci vajec na podestýlkách jsou určena automatická snášková hnízda s výklopnou podlahou, mechanickým sběrem vajec a pásovým odklizem trusu. Skupinová snášková hnízda s automatickým sběrem vajec, která mohou být umístěna v jedné nebo více řadách i nad sebou, jsou vystlána umělou trávou. Vchod do hnízd je zakrytý měkkou fólií, která nosnicím dovoluje bezproblémově do hnízda vlézt nebo vylézt. Mechanický sběr vajec v pravidelných intervalech minimalizuje možnou bakteriální kontaminaci vajec, ke které vzhledem k technologii chovu (na hluboké podestýlce) přirozeně dochází. Z tohoto pohledu je pak ve snáškových hnízdech umístěn dopravník na odkliz trusu, je řešením proti možnému znečištění vajec trusem.
Díky svému výrobnímu programu a kompletním dodávkám si domažlické výrobní družstvo drží svou pozici předního výrobce drůbežářských technologií v tuzemsku. Vedle technologií pro klecový chov nosnic a odchov kuřic nabízí také technologii do alternativních systémů. Současně je dodavatelem ventilačních, napájecích a krmných systémů, dále systémů osvětlení nebo odklizu trusu stejně jako dopravníků vajec, včetně jejich třídění a balení.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down