25.11.2019 | 11:11
Autor:
Kategorie:

Farmářský den s dlouholetou tradicí

V roce 2016 vznikla Česká technologická platforma pro zemědělství (ČTPZ). Jejím účelem je šíření nejnovějších poznatků vědy a výzkumu, sdílení a využívání odborných informací a posílení komunikace mezi podnikatelskou sférou a akademickým sektorem cestou principů veřejně-soukromého partnerství, naplnění potřeb zemědělských podnikatelů v České republice a navazujícího zpracovatelského průmyslu.

V roce 2019 pořádal Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., (VÚŽV) v rámci ČTPZ semináře, konference a workshopy pro odbornou veřejnost zaměřené na aktuální problematiku v různých oblastech výzkumu a také Farmářský den ve Velké Chyšce „Výzkum pro praxi“.

Farmářský den ve Velké Chyšce na Vysočině se ve spolupráci s místním zemědělským podnikem koná již od roku 1985. V letošním roce je to tedy již 34 let pravidelné spolupráce. Letošní ročník se uskutečnil minulý čtvrtek.

Akci zahájil Ing. František Papež ze Zemědělského družstva Velká Chyška, které seminář spolupořádalo. Ve svém příspěvku představil zemědělský podnik, jehož je předsedou.

 

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down