10.10.2019 | 02:10
Autor:
Kategorie:

Společnost Mikrop představila novou linku

Akciová společnost Mikrop Čebín po šesti letech opět otevřela své brány pro odbornou veřejnost a představila završením dvacetiletého investičního plánu – kompletně moderní výrobní linku.

Cílem bylo dosažení maximální automatizace výroby pro eliminaci ruční práce a vyrábět tak produkty bez zásahu lidské ruky od naskladnění surovin do zásobníků, až po nakládku hotové palety na nákladní auto.

Instalované výrobní zařízení je dodané významnými evropskými producenty digitálních technologických systémů pro řízení moderních průmyslových provozů.

Výroba je plně řízena softwarově a všechny výrobní procesy jsou navíc důsledně monitorovány a kontrolovány obsluhou.

K výrobě premixů a minerálních krmiv používá společnost Mikrop zhruba 270 druhů surovin a vyrábí z nich okolo 1200 různých receptur.

Srdcem nově instalované technologie jsou tři nerezové vertikální planetové homogenizátory s pracovní přesností 1:100 000 českého výrobce míchacích zařízení PHARMIX o objemu 3000 litrů a maximálním zatížením 3000 kg.

Jakost produkce je zabezpečena systémem čárových kódů a je průběžně kontrolována prostřednictvím přesných vážících systémů, vážících protokolů a laboratorních rozborů na výstupu podle plánu kontroly jakosti. Pro řízení jakosti produkce máme implementované a certifikované systémy ISO, HACCP, GMP+ a Non GMO.

Slavnostního dne otevřených dveří, kde byla možnost si celou technologii prohlédnout, se účastnila více než tisícovka lidí.

Více v týdeníku Zemědělec a v časopise Krmivářství.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down