14.09.2020 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězem Derby byl favorit

České derby konané tradičně koncem června se kvůli koronaviru uskutečnilo až počátkem září. První neděli v tomto měsíci se na závodišti v Praze-Velké Chuchli sešlo 16 tříletých koní, aby se utkali o prestižní cenu. Favoritem s kurzem 2,5:1 byl slovenský Opasan, který v průběhu dostihu svou roli potvrdil.

Derby na 2400 metrů s dotací dva milióny korun tvoří spolu se dvěma dalšími klasickými testy tříletých koní – Velkou jarní cenou a St. Leger – takzvanou klasickou Trojkorunu. Opasan nastupoval do nejbohatšího rovinového dostihu ve střední Evropě jako svěřenec trenéra Jozefa Chodúra a v sedle měl Radka Koplíka, který ho do té doby vedl třikrát, pokaždé úspěšně.

Při derby cválal Opasan tradičně vzadu pole a v koncovce ukázal svůj drtivý finiš, když předstihl dostih vodicí Vivienne Wells. Po značném zrychlení zvítězil jistě o půl délky v čase 2:33,36, svému jezdci přinesl třetí triumf v derby (po slovenském 2006 a rakouském 2019), pro trenéra Jozefa Chodúra a stáj BORMANN se jedná o dosud největší úspěch a první klasický vavřín.

Stejně jako před měsícem v karlovarském Oaks vybojovala druhé místo klisna německé registrace, avšak s českým realizačním týmem, Vivienne Wells (8:1, tr. Nedorostek, stáj UTRIN), kterou z čelní pozice vedl dvojnásobný německý žokej-šampión Alexander Pietsch. O čtyři délky za ní pak současně třetí finišovali Troop Commander (10:1, ž. Šmida, tr. F. Holčák, stáj Meridian) a Francimor (23:1, ž. Liška, tr. Vocásková, stáj 3 hearts), pětici uzavřel vítěz Velké jarní ceny Rate (5:1, ž. Janáček, tr. Olehla, DS Pegas).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down