15.12.2022 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vítězem Farmy roku je farma Basařových

Včera se v pražském Divadle ABC uskutečnilo vyhlášení 20. ročníku soutěže Farma roku, kterou pořádá Asociace soukromého zemědělství ČR. Od roku 2002 bylo oceněno celkem 100 hospodářství členů této stavovské organizace a dvacet z nich zvítězilo. Letošní slavnostní vyhlášení se uskutečnilo za přítomnosti sedláků z celé republiky a také řady významných hostů v čele s předsedou Senátu PSP ČR Milošem Vystrčilem a ministrem zemědělství Zdeňkem Nekulou.  

Pět nominovaných farem určila odborná hodnotitelská komise podle pěti kritérií – celkového vzhledu farmy, organizace práce, ekonomických výsledků, zamýšleného rozvoje a zapojení rodiny do chodu farmy.

Vítězem se stala Farma Basařovi z obce Prosečné (ASZ Trutnov). Farma se věnuje mnoha aktivitám, boduje také velmi dobrými vztahy v třígenerační rodině Basařových, kde vše šlape jako dobře promazaný stroj. Bratři Jan, Ondřej a Jiří se tu se svými partnerkami, dětmi a rodiči věnují rostlinné výrobě na více než 500 hektarech půdy, krajinotvorbě, výkrmu masného skotu, zpracování a prodeji hovězího masa v automatech na své farmě, avšak i ve Farmářském domě v blízkém Vrchlabí, který založili. Provozují rovněž bioplynovou stanici sloužící k vytápění všech objektů v rámci hospodářství. Výčet činností této po všech stránkách ukázkové rodinné farmy doplňuje agroturistika vyhledávaná návštěvníky zdejší podhorské oblasti.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down