25.06.2012 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vše se podřizuje produkci biomléka

Obec Otročín leží nedaleko Karlových Varů ve zvlněné lesnaté krajině v severozápadní části Tepelské vrchoviny na území chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Agro-Otročín, a. s., hospodaří na téměř 2000 hektarech zemědělské půdy, z níž většinu zaujímají trvalé travní porosty, orné půdy je jen 880 ha. Na ní se pěstují především plodiny určené pro živočišnou výrobu, například víceleté pícniny (na 320 ha) nebo luskoobilné směsky na 180 ha. Okolo 380 hektarů zaujímají bio obilniny, předvším pšenice, tritikale a také oves, o který je díky jeho biokvalitě značný zájem na zahraničních trzích.
Standardní hospodaření na vysoko položených půdách, z nichž polovina náleží do chráněné krajinné oblasti, není podle slov ředitele společnosti Ing. Františka Urika jednoduché. „Pro konvenční rostlinnou výrobu zde existují přísné podmínky a mnohá omezení. Návrat k přírodě a hospodaření v ekologickém režimu se nám zdálo nejschůdnější volbou,“ vysvětluje Ing. Urik důvody, které přiměly management podniku k přechodu do režimu bio.
„Chtěli jsme na trh uvést produkt, o který je zájem, a který málokdo umí vyrobit. Zaměřili jsme se na produkci biomléka a vyšlo to, dnes jsme s denní výrobou okolo 5,5 tisíce litrů jedním z největších dodavatelů v České republice,“ upřesňuje ředitel a dodává, že tomu, aby vyrobené biomléko bylo kvalitní, podřizují v podniku doslova vše.

Více informací si přečtete v Zemědělci v regionu pro Karlovarský kraj

Na přiloženém videu můžete zhlédnout část provozu – teletník

http://youtu.be/x359RzYpqtg

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down