10.10.2018 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

VÚŽV Uhříněves - tradice, která zavazuje

Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i., (VÚŽV, v. v. i.) je již 60 let hlavní vědeckou výzkumnou institucí v České republice, která působí v oborech zootechnického výzkumu a biologických a biotechnologických základů živočišné výroby. Proto se od 6. listopadu koná konference v divadle U22 v Uhříněvsi a výstava v Uhříněveském muzeu.

Po celé období své existence plnil roli klíčové expertní instituce; vycházel z nejnovějších výsledků vědy a výzkumu, formoval podobu moderní živočišné výroby a přispíval k jejímu úspěšnému vývoji jako nezbytné součásti národní potravinové bezpečnosti a soběstačnosti.

VÚŽV, v.v.i. řeší problematiku živočišné výroby včetně alternativních chovů v návaznosti na kvalitu potravin a environmentální souvislosti a je zároveň jediným pracovištěm v ČR, které poskytuje poznatky i pro výzkum navazující na model hospodářských zvířat – biomedicínský výzkum. Pro šíři řešené problematiky, její provázanost a komplexnost je jeho role nezastupitelná.

Prioritou je zaměření na kvalitu živočišných produktů a udržitelné technologie jejich výroby, uchování biologické a genetické rozmanitosti, výživy hospodářských zvířat, aplikovanou etologii a vědu o welfare, embryologii, molekulární genetiku a genomiku.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down