06.10.2020 | 11:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výběry býků ve 4. turnusu budou na OPB neveřejné

Vyhlášení nouzového stavu od 5. října se dotkne i blížících se výběrů plemenných býků resp. jejich prodejů v návaznosti na omezení počtu osob, které se mohou na akcích shromažďovat. Čtvrtý turnus začíná v pondělí 12. října. Zástupci obou odchoven, které budou býky ve 4. turnusu nabízet (OPB Cunkov a OPB Osík), avizovali, že výběry a prodeje budou probíhat v obdobném režimu jako v době jarních omezení – tedy bez účasti veřejnosti. Ve čtvrtém turnusu je počet býků výrazně nižší, než byl v druhém turnusu, a tak negativní dopad na prodeje býků bude menší.

OPB Osík – ZV 13. 10. 2020
Výběry plemenných býků budou neveřejné. Ze ZV bude pro chovatele zajištěn on-line přenos na youtube kanálu firmy Natural (provozovatel OPB), na kterém bude video následně dostupné i zpětně. Prodeje býků budou řešeny přes email a telefon na základě cen vyhlášených jednotlivými majiteli býků. Ceny a další podrobnosti budou zveřejněny na webech www.opbosik.cz a www.naturalgen.cz.

OPB Cunkov – ZV 16. 10. 2020
Výběry plemenných býků budou neveřejné. Aukce býků bude probíhat online formou od 13:00 hodin s tím, že registrace a zaplacení dražební jistiny je třeba provést nejpozději do 15. 10. 2020 na webu aukce.opbcunkov.cz.
Stejným způsobem jako prodej býků bude probíhat i aukce plemenných jalovic, která se uskuteční o den dříve - tedy 15. 10. 2020. V ní bude nabízeno 76 plemenných jalovic osmi masných plemen (aberdeen angus, aubrac, belgické modré, hereford, charolais, limousin, masný simentál, parthenaise).

Uvedený přehled byl sestaven na základě informací podaných jednotlivými OPB. Pokud dojde ke změně a budeme o ní informováni, může být operativně změněn. V opačném případě neneseme zodpovědnost za jeho správnost a úplnost. Aktuální a zcela přesné informace však vždy hledejte u provozovatelů odchoven.

S použitím materiálů ČSCHMS*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down