27.07.2016 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Vydařený den krmné techniky

HZT Technik-servis, a. s., zastupuje na českém trhu krmnou techniku Trioliet už více než patnáct let. V poslední době zažívají boom především stejnojmenné samojízdné míchací vozy o objemu 17 až 24 metrů krychlových, u nichž uživatelé oceňují malé provozními náklady, zejména spotřebu PHM, lepší strukturu krmné dávky, snazší krmení, vyšší užitkovost zvířat a nižší náklady na veterinární léčiva. Sami chovatelé říkají, že se jim investice do samojízdného vozu Trioliet vrací po třech letech.

První samojízdný míchací vůz Trioliet v České republice si v roce 2011 pořídilo VOD Velký Bor. Po pěti letech, když měl vůz natočeno deset tisíc motohodin, ho vyměnilo za nový model Triotrac VL 2000, který mohli vidět v provozu účastníci Dne krmné techniky Trioliet, jenž se před časem uskutečnil v areálu živočišné výroby právě ve Velkém Boru.

Nizozemská firma Trioliet se specializuje na vývoj a výrobu krmné techniky už téměř 65 let. Jako první přišla s vertikálním mícháním a aktivním vykusovačem bloků píce, které reagují na požadavky profesionálních chovatelů. V její nabídce se nachází řada různých zařízení, od malých vykusovačů a zakládacích vozů do tříbodového závěsu až po tažené či samojízdné krmné míchací vozy s jedním, dvěma nebo třemi šneky. Třešničkou na dortu jsou krmné automaty Triomatic, které už v České republice pracují. Návratnost investic do této technologie je stejně rychlá jako u samojízdného krmného vozu, u stáda s 300 až 400 zvířaty je to přibližně 3,5 roku. Trioliet dodává i stacionární míchárny pro bioplynové stanice nebo kompostárny.*

 

Celou reportáž naleznete v Zemědělci č. 31.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down