12.07.2012 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výjimečná výstava hospodářských zvířat ve Francii

Veletrh SOMMET DE L'ELEVAGE je místem setkání chovatelů, plemenářů, veterinářů i novinářů a patří mezi největší evropské výstavy a je největší pokud jde o počet vystavovyných zvířat. Letošní ročník proběhne 3.–5. října ve městě Clermont-Ferrand v oblasti Auvergne.

Hlavní program bude poprvé věnován dvěma národním plemenům, masnému blonde d'Aquitaine a dojenému abondance. V kategorii ovcí  proběhnou národní soutěže  plemen suffolk a Blanche du Massif Central. Návštevníci uvidí celkem 2000 zvířat téměř 70 plemen. Přihlášeno je na 1300 vystavovatelů  a čeká se podobně jako v loňském roce více než 80000 návštěvníků včetně asi  3500 zahraničních ze 60 zemí. Na veletrhu jsou připraveny semináře a konference, budou se oceňovat nejlepší – inovativní exponáty a zahraniční hosté budou mít možnost se zúčastnit exkurzí do chovů a podniků v oblasti.

 

 

Expozice masného skotu

 

V jedné z hal výstaviště bude připraveno více než 750 zvířat masných plemen skotu. V národní přehlídce se představí 400 zvířat plemene blonde d'Aquitaine, uspořádány budou také regionální soutěže plemen charolais, limousin, salers, aubrac a gasconne. Prezenovat se budou také plemena parthenaise, bazadaise, ferrandaise, belgické modrobílé a hereford.

 

Soutěže dojených plemen

 

V expozici mléčných plemen budou návštěvníci moci vidět 550 zvířat.  Proběhne národní soutěž plemen abodance s účastí 150 zvířat. V regionálních soutěžích uvidíte holštýnské plemeno, montbéliarde, brown swisss, tarentaise, simentálské a normandské plemeno. Na předvadišti se představí také Piet des Plaines, Villard de Lans a jerseyské plemeno.  Novinkou bude ukázka plemene Hérens Swiss.

 

Předvedení plemen ovcí

 

Plocha a hala věnovaná ovcím pojme celkem 400 zvířat 26 plemen. Čekají nás národní soutěže suffolků a  a Blanche du Massif Central, regionální soutěže plemene charollais a předvedou se také plemena jako Ile de France, texel,  hampshire, lacaune, rava, limousine, grivette, bizet, Noire du Velay. Budeme moci vidět ukázku práce pasteveckých psů a  stříhání ovcí.

 

Nebudou chybět ani koně

 

Sommet de l'elevage je největší přehlídkou chladnokrevných koní, celkem se zúčastní  300 zvířat 21 plemen.Proběhnou regionální soutěže plemen  Comtois, Percheron, Ardennais a Breton. Novinkami letošního veletrhu bude ukázka  plemen Mérens a Pottok (pyrenejští poníci) a představeno bude také asi třicet jezdeckých koní.

 

Ocenění nejlepších exponátů

 

Jako každoročně bude udělena cena Sommets d'Or nejlepším inovovaných technologiím, Trophée des Massifs pro mladé vystavovatele  zvířat, Fermiers d'Or pro potravinářské výrobky a Sabots d'O pro nejlepší technicko-economický exponát v oblasti chovu hospodářských zvířat.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down