Vyrábí nejen krmné roboty

Během září začne rakouský výrobce krmných technologií Wasserbauer prodávat nově vyvinutý robot Flypit. Společnost Wasserbauer se stala předním mezinárodním dodavatelem systémů krmení skotu. S novým robotem společnost uvádí inovaci systému na rozptyl slámy, který je mnohem jednodušší a pohodlnější.

Díky plně automatizovanému provozu nastýlací systém usnadňuje práci, je flexibilní a uspoří čas chovateli zvířat. Robot rozsypává slámu v různých šířkách boxů i ve stájích s hlubokou podestýlkou apod.  Systém je také vhodný pro drůbež a prasata.
Farmář může naložit do skladovacího prostoru až osm hranatých balíků (dají se použít i kulaté). Odtud se sláma dostane do robotu prostřednictvím dopravního pásu. Fréza v robotu slámu rozseká a při jízdě po kolejnici nad loži se může až 24krát denně otočit a sype drcenou slámu na místa ležení.

Barevná LED kontrolka na přístroji ukazuje zemědělci, zda je robot v pořádku. Pokud robot stojí a svítí červené světlo a zemědělec dálkovým ovladačem navede robot zpět na stanici.

Jaké výhody nový robot přináší:
– několikrát denně čerstvou slámu pro optimální pohodu zvířat,
– suché lože a zlepšení hygieny v boxech,
– sláma je dokonale nařezána,
– větší flexibilita na farmě, větší úspora času,
– snížení nákladů při rozhazování slámy,
– obrovské snížení pracnosti,
– nižší prašnost,
– indikátor stavu (LED),
– uživatelsky přátelský systém s dotykovým displejem počítače (ovládání COCO)
Technické ukazatele: kapacita 2000 litrů, napájení gelovou baterie 24 V, 105 Ah, možných 24 pojezdů za den podle nastavení tras, provozní doba na baterie 12 hodin, rozměry: 2682 x 1454 x 1783 mm.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *