21.09.2020 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výsledky kontroly užitkovosti drůbeže v roce 2019

V roce 2019 byl v testovacích stanicích státního podniku Mezinárodní testování drůbeže Ústrašice ukončen další ročník testů kontroly užitkovosti drůbeže. Byl proveden mezinárodní test rodičovských forem masných typů slepic, včetně pomalu rostoucích hybridů, mezinárodní test finálních hybridů nosných typů slepic v obohacených klecích a byly prověřeny i hybridní kombinace krůt a vodní drůbeže, respektive kachen a husí.

Do XLVII. rodičovského testu masných typů slepic byly mimo jiné zastaveny obě kombinace zastoupené na českém trhu, tj. Cobb 500 a Ross 308.
Do rodičovského testu pomalu rostoucích hybridů kuřat na maso byly zastaveny kombinace JA787, PacJA87 a JA757 od firmy Hubbard a dále kombinace Ranger Classic a Ranger Gold od firmy Aviagen.
Do XXVII. mezinárodního testu finálních hybridů nosných typů slepic v klecích byly přihlášeny kombinace Bovans Brown, Dominat Leghorn D 229, H&N Brown Nick, Hy-Line Brown, Hy–Line Silver Brown, ISA Brown, Lohmann Brown Classic, Lohmann Brown Lite, Lohmann Tradition, Novobrown Classic a Novobrown Light.
Z výkrmových testů kachen byl mimo jiné proveden 158. výkrmový test, kde byl prověřen i pro český trh nový hybrid Maple Leaf, který se porovnával s naším nejrozšířenějším hybridem Cherry Valley.
Do 66. výkrmového testu krůt byla zařazena pouze kombinace BIG 6 z líhně MIKO, GmbH (A).
V roce 2019 byl ukončen XLIII. a XLII. (dvouleté) rodičovský test hus. Do testu jednoletých hus byl zařazen vzorek Eskildsen Schwer a NH. Do testu dvouletých hus byl zařazen vzorek Eskildsen Schwer.*
Podrobnější informace najdete v říjnovém čísle časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down