30.01.2018 | 10:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava Náš chovatel otevřela výstaviště v Lysé

S roční přestávkou výstaviště v Lysé nad Labem přivítalo středočeské chovatele králíků, holubů a drůbeže, kteří v základních chovatelských disciplínách představili 2757 zvířat.
O tento počet se nemalou měrou zasloužili především chovatelé vybraných plemen holubů, kteří v rámci klubových výstav obohatili třináctý ročník tradiční výstavy Náš chovatel o dalších více než pět set živých exponátů.

Krajskou výstavu králíků, drůbeže a holubů, která ve dnech od 12. do 13. ledna zahájila výstavnickou sezónu na lyském výstavišti, uspořádalo Výstaviště Lysá nad Labem, spol. s r. o., ve spolupráci s Krajským koordinačním aktivem Středočeského kraje.
Podle prezentace organizátorů početně slušně obeslaná výstava. Na předchozí dvanáctý ročník však ztrácela více než tisícovku reprezentantů jednotlivých plemen králíků, holubů i drůbeže. A nebýt speciálních klubových výstav chovatelů holubů gigantů, rakovnických kotrláků, holubů hýlů a norimberských skřivanů, holubů českého voláče sivého a konečně zakrslých teddy králíků, rozdíl mohl být ještě propastnější. V tomto smyslu si při slavnostním zahájení posteskl i předseda Krajského koordinačního aktivu Středočeského kraje Oldřich Vízek.
„Musím přiznat, že po celostátní výstavě Českého svazu chovatelů, která se konala v listopadu loňského roku na zdejším výstavišti a bylo na ní předvedeno více než šest tisíc zvířat, jsem tušil, že se nám podaří jen stěží naplnit počty zvířat, na jaké jsme byli zvyklí. I přes nižší množství zvířat si ale myslím, že rozmanitost plemen ve všech výstavních expozicích uspokojí všechny náročné chovatele i návštěvníky a že si každý odnese z výstavy krásný zážitek,“ konstatoval Oldřich Vízek.
Na třináctém ročníku krajské výstavy Náš chovatel 2018 bylo předvedeno 934 králíků jednapadesáti plemen – velkých, středních, malých, zakrslých s normální srstí i krátkosrstých. V expozici drůbeže bylo vystaveno 394 kusů reprezentujících třiačtyřicet plemen drůbeže. Šest jich bylo v kategorii vodní drůbeže (jedno plemeno husí a pět plemen kachen), zbývajících sedmatřicet plemen hrabavé drůbeže reprezentovalo jedno plemeno krůt, jedna barevná kombinace perliček, linie japonských křepelek a 28 plemen slepic. Konečně chovatelé holubů přivezli do Lysé 1429 kusů v zastoupení třiaosmdesáti plemen.
V rámci tradiční meziokresní soutěže zastoupené všemi třinácti středočeskými okresy dosáhli se 6613 body nejlepšího umístění chovatelé z Kolína, kteří nasbírali 2651 bodů v odbornosti králíci, dalších 2656 bodů za holuby a 1306 bodů za drůbež. Druhou příčku se 6609 body obsadili jejich kolegové z Mělníka, následovaní chovateli z Příbrami, kteří měli v součtu o 132 bodů méně.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down