29.07.2020 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstava u Lepšů bude koncem srpna

Pořádání chovatelských dnů a přehlídek se v tomto roce kvůli koronaviru prakticky zastavilo. Postupně padal jeden termín za druhým, neuskuteční se dokonce ani mezinárodní veletrh Země živitelka v Českých Budějovicích, na kterém měl proběhnout další ročník uznávané akce Jihočeská beef show.

Chovatelé plemene aberdeen angus se ale nechtějí nechat ochudit o možnost porovnat kvalitu svých zvířat a namísto zrušené Jihočeské beef show se rozhodli uspořádat výstavu v náhradním termínu a na jiném místě.

Chovatelská výstava plemene aberdeen angus, jejímiž organizátory je Asociace chovatelů aberdeen angus, Český svaz chovatelů masného skotu a Farma Pěčín rodiny Lepšových, se uskuteční 22. srpna 2020 od 10 hodin na farmě Vladimíra Lepši v Pěčíně nedaleko Trhových Svinů. Akce bude jednodenní. Veterinární podmínky se neliší od těch, na které jsou chovatelé zvyklí z jiných výstav s masným skotem. Krmivo a stelivo (seno a sláma) pro vystavená zvířata bude zajištěno z chovu farmy Pěčín.

„Tato chovatelská soutěžní přehlídka bude mít oproti českobudějovické výstavě trochu jiný koncept, principy soutěžní přehlídky však zůstanou zachovány. Mezi chovateli je o ní velmi vysoký zájem, který nás příjemně překvapil. K účasti na výstavu se registrovala dvacítka chovatelů, kteří přihlásili 75 zvířat. To je velmi vysoké číslo, které i o pár kusů dokonce předčilo počty přihlášených angusů na loňskou národní výstavu v Brně. Zájem o účast mají také komerční firmy, takže by to měla být výstava se vším všudy, kterou si všichni společně pořádně užijeme,“ uvedl k akci ředitel Českého svazu chovatelů masného skotu Kamil Malát (ČSCHMS). Jak dodal, rozhodčím soutěžní přehlídky bude na základě dohody chovatelů dlouholetý a zkušený pracovník svazu Ing. Vít Čepelák.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down